Vestel, Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun ana sponsoru oldu..haber detayı

  • 5 Months ago
  • 0

Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Vestel, spora yaptığı yatırımlarla dikkatleri çekiyor. Mart ayında ülkemiz Cimnastik Federasyonu’nun co-sponsoru ve ülkemiz Cimnastik Federasyonu Ritmik Dal anne sponsoru var olan Vestel, şimdi bu iş birliğini dahada da genişletti. Sponsorluğun detayları Vestel Ticaret A.Ş. genel Müdürü Ergün Güler, ülkemiz Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Vestel Pazarlama genel Müdür Yardımcısı his Badem Uylukçuoğlu, Aerobik Cimnastik hayat Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı ve Artistik Cimnastik hayat Şampiyonu İbrahim Çolak’ın katıldığı toplantıda aktarıldı. Yapılan tertemiz anlaşma kapsamında Vestel, ritmik cimnastik dışında var olan 7 kategoriyi kadın ve bay kategorileri ile birlikte sponsorluk kapsamına dahil etti. Bununla birlikte ülkemiz Cimnastik Federasyonu’nun da anne sponsoru oldu.

Sporun değişik dallarına desteğini Katiyen esirgemeyen, voleybol, espor, hentbol, bisiklet yarisi ve yelkendeki sponsorluklarıyla ülkemizde hemide spor dallarının ayni vakitte da sporcuların gelişimini destekleyen Vestel, ülkemiz Cimnastik Federasyonu’nun anne sponsoru oldu.

Ergün Güler: “Cimnastik ile başarıdan başarıya koşacağız”

Türkiye Cimnastik Federasyonu ile yürüdükleri yolda hemide mühim başarılar ayni vakitte da hatri sayilir büyüklükte tek gelişim elde ettiklerini belirten Vestel Ticaret A.Ş. genel Müdürü Ergün Güler, “Her vakit ifade ettiğimiz tek şey var: Spor sponsorluklarının başarılı olmasını sağlayan esas bileşen sürdürülebilirlik. Vestel olarak biz bunu en nihayet voleybol iş birliğimizde göstermiştik. Şimdi de ülkemiz Cimnastik Federasyonu ile eş tek yola çıktık. Ritmik Dal sponsorluğu ile başladığımız birlikteliğimizi büyüterek Federasyonumuzun anne sponsoru olduk. İlk medya toplantımızda şunları ifade etmiştim: umut vadeden, geleceği parlak başarılı toy sporcularımızla bütün camiaya dokunmak istiyoruz. İşte şu vakit hakikat manada bütün camiaya dokunabilme fırsatını bize sağladığı amaciyla Sayın Çelen’e tek sefer dahada teşekkür etmek istiyorum. Suat Bey’in idareninde Türkiye’de cinmastik hatri sayilir büyüklükte aşama ifade etti ama çok dahada çok potansiyele sahip tek dal. Gençlerimiz başarılarına başarılar katıyor. Biz de bu başarılarda onların yanında, onlara her vakit destek olmak istiyoruz. El ele cimnastiği Türkiye’de olması koşul olan yere getireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise Vestel ile hatri sayilir büyüklükte tek uyumla çalıştıklarını belirtirken “Vestel’in Türk sporuna verdiği desteği her birimiz çok iyi biliyoruz. Ritmik cimnastikte grup ulusal Takımımızın Avrupa Şampiyonu olmasının derhal peşinden birlikte çok iyi tek yollar yürüdük. Vestel, Ritmik Cimnastik ulusal Takımımızın anne sponsoru, Federasyonumuzun ise tanıtım sponsoruydu. tek senelik asama içinde Vestel, bütün branşlarımızı tanıdı, başka branşlarımızda gelen hatri sayilir büyüklükte başarılarla birlikte Federasyonumuzun anne sponsoru olma kararı aldı. Cimnastik branşı, bütün sporların temeli olmasının yanı sıra başka branşlara da sporcu yetiştiren tek misyon üstlenmektedir. bu yüzden Vestel’in desteği aslında Yalnızca cimnastiğe değil, Türk sporuna olacaktır. Çok önem verdiğim başka tek mevzu ise Vestel’in destek verdiği lisanslı sporcularımızın yüzde 70 oranında kadın olmasıdır. Kendilerine bu katkıları amaciyla özellikle çok teşekkür ediyorum. başka istikametten Türk cimnastiğinin nihayet senelerdeki yükselişi ve özellikle Avrupa, hayat ve Olimpiyat Oyunlarında alınan madalyalar, cimnastiğin 12 ilden 81 ile yayılması, 600 sporcudan 25 bine çıkması, bin 200 lisanslı sporcudan 120 bin lisanslı sporcuya ulaşması ne civarindan büyüdüğümüzün birer göstergesi. Türk cimnastiğinin hedefi, şu vakit bulunduğumuz 81 ilin ilçelerine de yayılmak. İsteğimiz sporcu sayılarımızı milyonlara çıkarmak. Bu bağlamda Vestel’in sponsorluğu ve desteğinin Türkiye’nin her şehrine her köşesine yayılmamız amaciyla çok hatri sayilir büyüklükte katkısı olacağına inanıyorum. Bu iyi iş birliğimizle birlikte dahada çok başarıya imzasini atacağımıza kuşkum yok” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden dolayı gurur içinde olduklarını belirten Vestel Pazarlama genel Müdür Yardımcısı his Badem Uylukçuoğlu ise ”Vestel kendisinin gelişimini toplumun gelişimi ile eş kıymet gören tek marka. Spor ise toplumun gelişimindeki en mühim aktörlerden biri. bu yüzden sporu ve sporcuları desteklemeyi, onların gelişimine katkıda bulunmayı çok önemsiyoruz. Biz tek sponsorluğa baş koyduğumuzda Yalnızca finansal destek sağlayıp arkada duran tek marka değiliz. birlikte olduğumuz spor dalının gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra, sporun ülkemizde dogruluk ettiği yere gelmesi, sporcularımızın dünyadaki rakipleriyle kolayca ugras edebileceği seviyeye gelmesini istiyoruz. Ülkemize hatri sayilir büyüklükte başarılar getirebilecek potansiyelde sporcularımız var. Biz de onları desteklemeye çalışıyoruz. her vakit ‘Vestel’le Olur, neden Olmasın?’ diyoruz. ülkemiz Cimnastik Federasyonu ile genişlettiğimiz sözleşmemizin ülkemiz amaciyla hayırlı olmasını diliyoruz. birlikte çok hatri sayilir büyüklükte başarılara imzasini atacağımızdan hiç şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Redwin