Türkiye Yelken Federasyonu, uzaktan antrenman için sporcularını bilgilendirdi

  • 2 Years ago
  • 0

Türkiye Yelken Federasyonu, tertemiz tip corona virüs (Kovid-19) salgını hasebiyle hanelerinde var olan sporcuları amaciyla uzaktan idman programı hazırladı.

Federasyondan yapılan açıklamada, “Evde Kal Hareketsiz Kalma” çağrısını yinelenerek, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Yelken Federasyonu olarak sporcularımızın hanede geçirdikleri süre içinde var fiziki performanslarını korumak, Bir takım fiziki ve biyomotor nitelikleri geliştirmek amaciyla tek idman planı oluşturmuş bulunmaktayız. Yelken sporunda ileri düzey performans sporcusu olma yolunda taktiksel becerilerin kullanılabilmesi ve yarış taktikleri düzeninin oluşturulabilmesi amaciyla yeteri civarindan fiziki kapasiteye sahip olunması en mühim öğe olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzaktan eğitim kara idman Tasarıları ile hedeflerimiz yelken sporcularımızın beklenen fiziki ve fiziki değerlerine katkıda bulunmak, deniz üzerindeki çalışmalar tekrar başladığında fiziki olarak hazır olmalarının sağlanması ile sakatlıkların önüne geçmektir.”

Ayrıca hanede geçirilen müddette sporcuların her biçimde destek amaciyla teknik kadrolarla iletişime geçebileceği aktarıldı.

Sporcular amaciyla 14 ıslak altı ve 14 ıslak üstü olmak üzere fiziki idman programlarının da yasamsal medya platformu Youtube’a yüklendiği kaydedildi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Redwin