Suriyeli küçük kardeşlerin Türkiye sevgisi

  • 3 Years ago
  • 0

Hatay’da, Carat serisinin çocukları Abdulmünim (7) ve Ayşe (5), İstiklal Marşı’nı ezberden bilmeleriyle tanınıyor. hanelerinde Türk bayrağı asan Carat serisinin çocukları Abdulmünim ve Ayşe kardeşler, Türkiye’yi çok sevdikleri ve Hatay’da yaşamaktan mutluluk dolu olduklarını söyledi.

6 senedir Türkiye’de yaşadıklarını ve minik çocuklarının İstiklal Marşı’nı okulda öğrendiklerini belirten baba Hattap Carat, Türkiye’de çok mutluluk dolu olduklarını söyledi. Carat, “6 sene oldu biz Türkiye’de yaşıyoruz. Benim çocuklarım Türkiye’de okula gidiyorlar, Erkek çocuğum Abdulmünim 1. sınıfa gidiyor, kızım Ayşe ise anne sınıfına gidiyor. İstiklal Marşı’nı ezberlediler. Allah’a şükür Türkiye’den çok memnunuz, çok mutluyuz, etrafımda çok insan var hepsinden Allah razı olsun. Türkiye’de çok mutluyuz” dedi.

İstiklal Marşı’nı ezberden okuyan Suriyeli çocuklara ve ailelerine ziyarette bulunan TÜGVA Antakya İlçe Temsilcisi Mehmet Emin Sağanak, Suriyeli çocukların Türkiye’nin ulusal değerlerine sahip çıkmalarının kendisi kendilerini çok etkilediğini söyledi. Sağanak, “Suriye’den 6 sene evvel Alahan köyüne gelmiş var olan ailemize TÜGVA Antakya olarak ziyaretlerde bulunuyoruz. Çocuklarımız ülkemize var olan sevgileriyle, ülkemizin değerlerine sahip çıkmalarıyla bizleri çok etkiledi. Suriyeli çocuklarımızın bu yönleriyle, burada doğup büyümüş başka çocuklarımız benzeri ülkemize var olan sevgileri, değerlerimize var olan inançları bizleri mutluluk dolu ediyor. Bizde TÜGVA Antakya İlçe Temsilciliği olarak çocuklarımıza ve ailelerine ara ara ziyaretlerde bulunup ihtiyaçları ile alakalı muavin olmaya çalışıyoruz” dedi.

Mehmet Bayrak

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Redwin