Son dakika! Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi kura çekimi ve maç tarihleri belli oldu..haber detayı

  • 16 Days ago
  • 0

UEFA, Bir gün evvel herkesin heyecanla beklediği resmi izahı yaptı. Rus kulüpleri, 2022-23 sezonu amaciyla UEFA’nın bütün turnuvalarından men edildi. UEFA’nın sıralamasında ülkemiz şu anda 13. sırada yer alıyor.

Men kararıyla birlikte Rus kulüpleri devreden çıkınca bordo-mavililer Şampiyonlar Ligi gruplarına katılım amaciyla Yalnızca play-off turu oynayacak. Süper Lig ’de 2. sırayı alacak takım amaciyla değişen tek durum olmadı. Ligde 2. sırayı bitirecek takım Devler Ligi’ne 2. ön eleme turundan başlayacak.

Ziraat ülkemiz Kupası’nı şampiyon bitirecek kulübümüz de Avrupa Ligi’nde 3. ön eleme turu adina play-off etabında olacak. Süper Lig’de 3. ve 4. olacak takımlar UEFA Konferans Ligi’ne katılacak. Her iki temsilcimiz de Konferans Ligi’nde 2. ön eleme turundan başlayacak. Rus kulüplerinin men edilmesi bu konuyla alakali tek değişikliğe neden olmadı. Yalnızca lig şampiyonu Trabzonspor , ülkemiz Kupası’nı da alırsa lig 3’sü Avrupa Ligi’ne lig 5.’si de kendisine doğan dogruluk ile UEFA Konferans Ligi’ne gidecek.

İlk mücadele 16-17 Ağustos’ta

Bordo-mavili takım, Şampiyonlar Ligi’ne play-off aşamasından katılacağı amaciyla evvel maçını 16-17 Ağustos 2022 tarihinde oynayacak, rövanş karşılaşmaları da 23-24 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılacak.

Temsilcimizin play-off etabındaki rakibi ise tek Ağustos 2022 tarihindeki kura çekiminde belli olacak. Rus kulüpleri men edilmeseydi Trabzonspor 3. ön eleme turundan Başka bir deyişle 2-3 Ağustos 2022 tarihinde Devler Ligi’ne başlayacaktı.

Kura çekimi ne zaman?

Devler Ligi’nde 2. eleme turu kurası 15 Haziran’da çekilecek. Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi’ne play-off’tan katılması seklinde iki adina tek ön eleme oynayacak.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Redwin