Son Dakika: İstanbul dahil 12 ilde yüz yüze eğitim yine kar engeline takıldı..haber detayı

  • 1 year ago
  • 0

15 Şubat bugünü köy okulları surat yüze eğitime başlayacak ve böylelikle kademeli olarak surat yüze eğitime geçişin evvel adımı atılmış olacaktı. ama yoğun kar yağışı hasebiyle surat yüze eğitimin başlaması tekrar aksamış oldu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, haberi yasamsal medya hesabı Twitter üzerinden duyurdu.

İSTANBUL’DA PERŞEMBE GÜNÜ DE TATİL

Vali Yerlikaya, “Sevgili İstanbullular, kar ve buzlanma nedeniyle; bütün eğitim kurumlarımızda surat yüze eğitime 18 Şubat Perşembe günü, tek vakit süreyle ara verilmiştir. Buzlanmaya karşı tedbiri elden bırakmayalım” izahını yaptı.

VALİLİK’TEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Valilikten yapılan izahta ise Meteoroloji genel Müdürlüğünden alınan nihayet bilgilere göre gece saatlerinden bu yana dahil ve çok kesimlerde buzlanma ve don beklendiği bilgisi verilerek, vatandaşlardan sakinimli olunması istendi. Avrupa yakasında hafif olmak üzere akşam saatlerine civarindan aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmininin anımsatıldığı açıklamada, yarın ise havanın çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde çok kesimlerde karla karışık yağmurlu olması beklendiği bildirildi. Şehirde cuma bugünü ise havanın çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, erken saatlerinde çok kesimlerde karla karışık yağmurlu olmasının beklendiği belirtildi. izahta Ayrı olarak bu gece ve yarın erken buzlanma ve don olayları hasebiyle ulaşımda aksamalar benzeri olumsuzluklarla karşılaşılabileceği ifade edildi.

ORDU’DA YARIN TATİL

Ordu’da, kar yağışı ve menfi sema koşulları hasebiyle yarın surat yüze eğitimin yapılmaması kararlaştırıldı. Valilikten yapılan izaha göre, İl Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Tuncay Sonel başkanlığında toplanarak, yoğun kar yağışı ve buzlanma hasebiyle Bir takım tertemiz kararlar aldı.

Karar doğrultusunda, 18 Şubat perşembe bugünü kent genelindeki resmi-özel bütün okullar, milletçe eğitimi ile hususi eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme ile hususi okullardaki takviye ve hususi öğretim kursları da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında surat yüze eğitime ara verildi. Ayrı olarak yarın halk kuruluş ve kuruluşlarında çalışan Özürlü ve hamile çalisan yönetimsel izinli sayılacak.

KARS’TA YARIN EĞİTİME KAR ENGELİ

Kars’ta, kar yağışı hasebiyle surat yüze eğitime yarın ara verilecek. Kars Valisi ve Belediye reis Vekili Türker Öksüz, Anadolu ajansı muhabirine, Şehirde kar yağışı ve menfi sema koşulları hasebiyle bütün eğitim kurumlarında, 18 Şubat 2021 Perşembe günü, surat yüze eğitime ara verildiğini söyledi.

Öksüz ayrıca, halk kurumlarında çalışan engelliler ve hamilelerin de yönetimsel izinli sayılacağını bildirdi.

ZONGULDAK’TA iki GÜN TATİL

Zonguldak İl Hıfzıssıhha Meclisi tertemiz kararlar alarak hususi ve resmi okullara bütün hamile ve engellilere iki vakit tatil edildi. Zonguldak İl Hıfzıssıhha Meclisi Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplandı. Toplantıda tertemiz kararlar alınarak açıklandı. 16 -17 Şubat’ta hususi ve resmi okullara bütün hamile ve engellilere tatil edilirken bu karar iki vakit dahada uzatıldı. Alınan karara göre hususi ve resmi okullara bütün hamile ve engellilere 17-18 Şubat tarihleri arasında iki vakit tatil edildi. Zonguldak Valiliği tarafından yapılan izahta “İlimizde yoğun kar yağışının ayni ritimde devam edeceği öngörüldüğünden buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar benzeri risklerden dolayı surat yüze eğime başlaması kararlaştırılan kent geneli ulusal Eğitim okulları, resmi ve hususi anaokulları, ilkokulların, ortaokulların ile Aile Çalışma ve yasamsal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı hususi kreş, gündüz bakım hanesi ve bebek kulüplerinde surat yüze eğitime başlama faaliyetlerine 18-19 Şubat tarihlerinde iki vakit süre ile ertelenmesine bu süre zarfından uzaktan eğitime ayni ritimde devam edilmesine Rehabilitasyon merkezlerinin yaygın eğitim kurslarının ve bütün hususi kursların surat yüze eğitimlerine iki vakit ara verilmesine bu süre zarfında Zonguldak ortada ve ilçelerinde görevli bütün Özürlü ve atilim halk çalışanlarının yönetimsel izinli sayılmasına karar verilmiştir” denildi.

SAMSUN’DA HAFTA SONUNA civarindan TATİL

Samsun’da, Yakakent haricindeki bütün ilçelerde kar yağışı hasebiyle surat yüze eğitime iki vakit dahada ara verildi. İl ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kent genelinde yoğun kar yağışı tesirli olduğu belirtildi.

Açıklamada, 18 ve 19 Şubat 2021 tarihlerinde kar yağışı ve buzlanma hasebiyle Yakakent haricindeki bütün ilçelerde surat yüze eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi. Yakakent kazasinda ise Karaaba İlk ve Ortaokulu ile Büyükkırık İlkokulunda surat yüze eğitime iki vakit ara verildiği duyuruldu. Açıklamada, okulların uzaktan eğitime ayni ritimde devam edeceği belirtildi. Kentte, 16 ve 17 Şubat’ta kar yağışı hasebiyle surat yüze eğitime iki vakit ara verilmişti.

SİNOP, RİZE, GİRESUN, GÜMÜŞHANE’DE YARIN TATİL

Karadeniz Bölgesi’nde görülen yoğun kar yağışı ve menfi sema koşulları hasebiyle vatandaşların ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması amaciyla Bir takım şehirlerde surat yüze eğitime ara verildi. alanda Giresun, Sinop, Rize ve Gümüşhane’de surat yüze eğitime perşembe bugünü ara verildi.

TRABZON’UN İLÇELERİNDE ARA

Trabzon’da ise Tonya, Maçka ve Araklı ilçelerinde iki gün, Yomra da ise tek vakit okullar tatil edildi.

BURSA’NIN BAZI İLÇELERİNDE TATİL

Bursa İl ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve soğuk sema hasebiyle Bir takım ilçelerde surat yüze eğitime tek vakit dahada ara verildi.

Bursa İl ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

“İlimiz genelinde süre gelen yoğun kar yağışı ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler hasebiyle 18/02/2021 Perşembe günü;

Yenişehir ilçemizdeki okullar, İnegöl ilçemizdeki taşıma kapsamındaki okullar ile İznik İlçemizdeki Sansarak ilkokulu-Mahmudiye İlkokulu-Tacir İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu-Candarlı İlkokulu ve Ortaokulu-Müşkile İlkokulu’nda Hıfzısıhha heyet Kararı’nca surat yüze eğitime 1(bir) vakit dahada ara verilmiş olup eğitim uzaktan eğitim yoluyla ayni ritimde devam edecektir.” ifadesi kullanıldı.

BALIKESİR’İN BAZI İLÇELERİNDE EĞİTİME ARA

Balıkesir’de kar yağışı ve buzlanma hasebiyle Bir takım ilçelerde surat yüze eğitime verilen ara, tek vakit dahada uzatıldı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada, 12 kazada kar yağışının derhal peşinden buzlanma hasebiyle surat yüze eğitime tek vakit ara verildiği, eğitime uzaktan ayni ritimde devam edileceği belirtildi. izahta şu bilgilere yer verildi:

“Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Erdek, Edremit, Gömeç, Gönen ve Manyas dışındaki 12 ilçemizde birleştirilmiş derslik uygulaması yapılan bütün ilkokullar ile köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi-özel ilkokullar, ortaokullar ile bu okulların bünyesindeki anne sınıflarında, buralardaki bütün bağımsız resmi anaokulu ve hususi eğitim anaokulları ile hususi mektep öncesi eğitim kurumlarında surat yüze eğitime başlama faaliyetinin tek vakit dahada ertelenmesine, 18 Şubat Perşembe bugünü bu okullarımızda uzaktan eğitime tek vakit dahada ayni ritimde devam edilmesine karar verilmiştir.”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Redwin