Donald Trump otelini 1,5 milyar TL kar ederek satıyor..haber detayı

  • 6 Days ago
  • 0

Pensilvanya Bulvarı’ndaki Trump International Hotel’in takriben 6 milyar TL’ye (375 milyon dolar) satılması AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ anaparası amaciyla rekor tek ücret oldu ve pandemi kayıpları hesaba katıldıktan ardindan dahi Daha önceki başkanın şirketine takriben 1,5 milyar Lira kar sağladı.

Times’ın haberine göre, tertemiz otelin sahibi Miami merkezli tek yatırımcı var olan CGI Merchant Group oldu.

75 yaşında olan Trump, 2012 seneninde Daha önceki Postane binasını lüks tek otele dönüştürmek amaciyla 200 milyon dolar yatırım taahhüdüyle kiraladı. Otel, Covid-19 pandemisi esnasında rezervasyonlar azaldıkça 70 milyon dolar zarar bildirdi.

İKONİK BİR OTEL…

Eski başkanın erkek çocuğu Eric Trump, “Yeterince kullanılmayan tek hükümet binasını aldık ve onu dünyanın en ikonik otellerinden birine dönüştürdük. Başardıklarımızla inanılmaz gurur duyuyoruz” dedi.

Yenileme 2016’da tamamlandı ve açılış, o sene Trump’ın seçenek zaferiyle aynı vakte eşit geldi. ak Saray’a geçtiği haftada, Trump’ın başkanlık komitesi, oteldeki etkinliklere takriben tek milyon dolar harcadı.

Otel fiyatları, oda başına veyahut “anahtar başına” bazında görüntüleniyor. Washington amaciyla evvelki rekor, 2016’da şu anda Rosewood oteli var olan Capella Hotel Georgetown’un anahtar başına takriben 1,3 milyon dolara satışıydı.

263 oda amaciyla 375 milyon dolar var olan Trump International satışı, tertemiz sahiplerin hükümete senelik üç milyon dolardan çok tek kira ödemesi şartına rağmen, Capella satışından yüzde 10 dahada fazla, Başka bir deyişle anahtar başına derhal hemen 1,43 milyon dolar tutuyor.

 

Ünlü şarkıcı Adele, Sylvester Stallone'un evini satın aldı İlginizi Çekebilir Ünlü şarkıcı Adele, Sylvester Stallone’un evini satın aldı Ünlü gitarist evini 180 milyon TL'ye satıyor İlginizi Çekebilir Ünlü gitarist evini 180 milyon TL’ye satıyor

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Redwin