Corona virüsünde son durum: Avrupa normale dönerken Amerika ve Asya kan ağlıyor!..haber detayı

  • 2 Years ago
  • 0

Çin’de alana çıkan corona virüsü kısa müddette dağılarak hayat çapında tek krize dönüştü. İtalya, İspanya, Fransa ve İngiltere benzeri Avrupa ülkeleri salgında ağır yaralar alsa da, yayılmayı durdurarak normalleşme adımları atmaya başladı.

Ancak Avrupa’da bunlar yaşanırken Amerika kıtası ve cenup Asya’da aynı şeyleri dile getirmek mümkün değil.

BREZİLYA İKİNCİ SIRAYA YÜKSELDİ

Corona virüsünün cenup Amerika’da en çok etkilediği memleket var olan Brezilya’da tablo gittikçe ağırlaşıyor. tertemiz olay sayısı tek gün içinde 20 bin artarken, toplaminda sayı 330 bin 890’a yükseldi.

Sao Paulo’da açılan toplu mezarlar.

Brezilya bu alanda Rusya’yı arkada bırakarak 2. sıraya yükseldi. nihayet 24 saatte 1001 kişinin hayatını kaybettiği ülkede, toplaminda ölü sayısı ise 21 bin 48’e ulaştı.

ABD 100 BİNE KOŞUYOR

Corona virüsünün hemide olay ayni vakitte da ölü sayısı kapsamında en çok yıkıma yollar açtığı ABD’de nihayet vaziyeti Johns Hopkins Üniversitesi paylaştı. nihayet 24 saatte 24 bin 104 tertemiz olay tanısı koyulan ülkede, corona virüsüne bağlı olarak 1299 kişi hayatını kaybetti.

ABD genelinde toplaminda olay sayısı 1.6 milyona, ölü sayısı ise 96 bin 1’e ulaştı. Ülkede salgının merkezi ise New York eyaleti. 358 bin vaka, 28 bin can kaybının olduğu New York’u, New Jersey, Illinois ve Massachusetts takip ediyor.

MEKSİKA’DA CAN KAYBI REKORU

Brezilya benzeri salgının yükselişte olduğu cenup Amerika ülkelerinden Meksika’da hergün vakalardan ardindan tek rekor dahada kırıldı. 479 kişinin hayatını kaybetmesiyle hergün rekor kayıtlara geçerken, iki bin 960 kişiye de tertemiz tanı koyuldu.

Meksika’da hastaneye kaldırılacak tek kişiyi denetim eden sağlık çalışanı.

Meksika’da tek evvelki rekor 20 Mayıs’ta 424 olarak duyurulmuştu. nihayet verilerle birlikte memleket genelinde 6 bin 989 can kaybı ve 62 bin 527 olay bulunuyor.

HİNDİSTAN’DA EN YÜKSEK ARTIŞ

Güney Asya’da salgınla alakalı en sıcak gelişmelerin yaşandığı memleket Hindistan. İç hat uçuşlarının tek sonraki hafta başlayacağı açıklanan ülkede Bir takım eyaletler 14 vakit karantina kuralının uygulanacağını duyurdu.

Hindistan’da hanelerine dönmek amaciyla bekleyenlerin oluşturduğu uzunca kuyruk.

Ulaşımla alakalı sevindirici havadis gelirken, tertemiz olay sayılarında ise rekor kırıldı. nihayet 24 saatte 6 bin 654 kişiye corona teşhisi koyulurken, toplaminda sayı 125 bin 101’e yükseldi. Ülkede şu anne dek üç bin 720 kişi corona virüsü hasebiyle can verdi.

İLGİLİ HABERİkinci dalga amaciyla korkutan tarih! Griple birleşecek ve...İkinci dalga amaciyla korkutan tarih! Griple birleşecek ve…

 

İLGİLİ HABERİngiliz uzmanlardan çarpıcı çalışma: her biri aşı bekliyor ama asıl çare...İngiliz uzmanlardan çarpıcı çalışma: her biri aşı bekliyor ama asıl çare…

 

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Amerika Asya Avrupa Brezilya Çin Corona Fransa havadis Hindistan İngiltere İspanya İtalya Meksika New York sağlık
nihayet güncelleme: 09:32 23.05.2020
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Redwin