Bursa Avukat Hizmetleri  

  • admin
  • 6 Months ago
  • 0

Hukuk fakültelerinin avukatlık bölümünü bitiren ve bu mesleği İcra etmek için gereken diplomayı alan kişilere avukat denir. Avukatlık bölümünün çok farklı dalları vardır. Bir avukat birden fazla dalda davalara bakabilir. Ya da sadece bir konuya yönelerek bu konuda  uzmanlaşabilir. Örneğin sadece boşanma davalarına bakan ve bu konuda uzmanlaşan kişiye boşanma avukatı denir.

Günlük hayatta insanlar birçok sorunlarla karşılaşır. Bu sorunlar sebebi ile mahkemelik olabilirler. İnsanlar çeşitli aşamaları olan mahkemelik işleri kendi başına çözmeleri zordur. Bu sebeple o konu ile ilgilenen bir avukat ile görüşürler. Avukat davanın nasıl kazanılacağı, hangi dosyaların hazırlanması gerektiği, mahkemeye sunulacak delillerin toplanması gibi konularda yardımcı olur.

Avukat Nasıl Bulunur?

Kişiler hangi şehirde yaşıyorsa oradaki en yakın mahkemeye sevk edilir. Mahkemenin bulunduğu şehirde  yaşayan bir avukatla görüşmek de önemlidir. Her şehirde avukatlık hizmetleri veren birçok kurumlar vardır. Bu kurumlarda çalışan avukatlar vardır. Bursa’da yaşayan bir kişi Bursa avukat hizmetlerinden yararlanabilir. Kişi kendi hür iradesi ile bir avukatla görüşebilir. Ya da avukatı yok ise mahkeme kişiye bir avukat tayin eder. Tayin edilen avukat işlerin nasıl yürüdüğünü anlatır. Bu zaman diliminde kişiyi neler bekliyor bu konuda bilgilendirir.

Avukatlık Dalları

Bakılacak olan davanın konusuna göre çeşitli dallara ayrılır. Hangi dava görülecekse o dava ile ilgili olan avukat o işle ilgilenir. Bursa’da yaşayan bir kişi için konuyu değerlendirirsek; Mal edinimi ile ilgili icralık bir dava ise bu davaya İcra Mahkemesi bakar. Konunun takibini Bursa icra avukatı yapar. Evli çiftler anlaşamadı ve boşanmaya karar verdi.  Çiftlerden biri ya da her ikisi mahkemeye başvurur. Tek taraflı ya da çift taraflı dava açılır. Taraflar bir araya gelerek çiftler anlaşmalı olarak mı boşanacak yoksa çekişmeli olarak mı boşanacak bunlar belirlenir. Bu aşamada Bursa boşanma avukatı bu konuda işlerin gidişatını takip eder.

Herhangi bir konuda işlenen suç sonrası kişi mahkemeye sevk edilir. Mahkeme kişi hakkında dava açar. Ortada bir suç varsa bunun bir de cezası vardır. Dolayısıyla bu davaya ceza mahkemesi bakar. Bu davanın işleyiş sürecini ise Bursa ceza avukatı takip eder. Mahkemenin süreçlerini takip etmek ve işlerin daha hızlı ilerlemesini sağlamak için, bir avukattan yardım almak oldukça önemli bir konudur.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Redwin