Azledilmesi için harekete geçilen Trump’tan ilk açıklama: Ülkemiz için ne kötü

  • 3 Years ago
  • 0

Trump, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin, kendisine baz alinarak azledilmesi sürecinin başlatılması amaciyla evvel resmi teşebbüste bulundukları açıklamasının derhal ardından, resmi Twitter hesabından paylaşımlar yaptı.

Birleşmiş Milletler (BM) 74. genel heyet Görüşmeleri’nin başladığını anımsadan Trump, “Bugün BM’de mühim tek gün, çok iş ve muvaffakiyet var ve Demokratlar kasten dahada çok son dakika vererek, bunu batırmak ve alçaltmak istiyorlar. Cadı avı çöplüğü. Ülkemiz amaciyla ne kötü.” iletinini paylaştı.

Trump, Demokratların Zelenskiy ile yapılan telefon görüşmesinin dökümlerini dahi Daha görmediklerine işaret ederek, “Başkana karşı taciz” ifadelerini kullandı.

TRUMP GÖRÜŞMEYİ onay ETTİ

Trump, 2020’de gerçekleşecek başkanlık seçiminde karşısına çıkma olasiligi bulunan Demokrat ve Daha önceki AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ reis Yardımcısı Joe Biden’a karşı Ukrayna hükümetinden destek istemekle suçlandı. Biden ile alakalı Ukrayna ile görüştüğünü onay eden Trump, bunu yasalara ters tek şekilde yapmadığını savundu. Bugüne civarindan hiçbir AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ başkanı bu şekilde azledilerek görevden alınmadı.

GÖRÜŞMENİN DÖKÜMÜNÜN YAYINLANMASI İÇİN TALİMAT VERDİ

Trump Twitter’dan mevzu hakkinda yaptığı izahta “Şu anda Birleşmiş Milletler’de ülkemizi temsil ediyorum ama Ukrayna hükümet Başkanı Zelenskiy ile yaptığım telefon görüşmesinin Tamamiyle gizliliği kalkmış ve redaksiyondan geçmemiş dökümünün yarın yayımlanması amaciyla yönerge verdim.” ifadesini kullandı.

“TAMAMEN DOSTÇA BİR GÖRÜŞME”

müzakerenin dökümü yayımlanınca bunun ne civarindan “dostça ve Tamamiyle ahenk gösteren tek müzakere olduğunun” görüleceğini belirten Trump, “Biden ve erkek çocuğunun aksine ortada tek baskı ve tek karşılık bekleme vaziyeti yok. Bu olanlar, bütün zamanların en hatri sayilir büyüklükte ve en yok edici cadı avının devamından başka tek şey değil.” değerlendirmesinde bulundu.

TRUMP NE İLE SUÇLANIYOR?

Amerikan Wall Street Journal gazetesi, cuma günü, Trump’ın Ukrayna hükümet Başkanı Zelenskiy ile temmuzda yaptığı telefon görüşmesinde, bu ülkeden Biden’in erkek çocuğunu soruşturmalarını istediğini öne sürmüştü. Haberde, Trump’ın, Zelenskiy’e, Biden’ın erkek çocuğu Hunter Biden’ın Ukrayna’daki iş anlaşmalarını araştırması amaciyla avukatı Rudy Giuliani ile çalışması gerektiğini söylediği kaydedilmişti.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Redwin