Yeni hedef uçak filosunu ve öğrenci sayısını arttırmak

  • 1 year ago
  • 0

Pilotaj eğitimleri T.C. Sivil Havacılık genel Müdürlüğü (SHGM) denetimde ayni ritimde devam ediyor. Girne Amerikan Üniversitesi havacılık alanında yapmış olduğu atılımlara, T.C. Sivil Havacılık genel Müdürlüğü (SHGM)’den aldığı tam görev ile ayni ritimde devam ediyor.
GAÜ Havacılık çok Okulu ve beynelmilel Havacılık Akademisi (UHA), TC SHGM’nin nihayet denetlemesinin ardından, var uçuş ve görev belgelerine ek olarak; CPL (Ticari kaptan Lisansı), IR (aletli uçuş yetkisi), IRI (öğretmen eğitimi) yetkilerini de ekledi. KKTC’de pilotaj eğitiminde bu yetkilere sahip tek üniversite var olan GAÜ, ülkemiz çapında pilotaj eğitiminde hatırlı eğitim kurumları arasında bulunuyor.

KKTC’de pilotaj alanında en donanımlı üniversite

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan GAÜ Havacılık Yüksekokulu Müdürü, Kaptan kaptan Mehmet Muhtaroğulları, GAÜ Pilotaj bölümü ve GAÜ beynelmilel Havacılık Akademisi olarak, yükselen öğrenci sayısı nedeniyle, tayyare filosunu artırmak amaciyla İhtiyaç duyulan işlemleri başlattıklarını belirterek, almış oldukları tertemiz yetkiler ile birlikte bu sayının dahada da artacağını söyledi. Muhtaroğulları, en kısa vakitte Kıbrıs uçuşlarını da başlatmak amaciyla çalışmalarına ayni ritimde devam ettiklerini belirterek, Bir hayli alanda olduğu gibi, havacılık alanında da ilkleri gerçekleştirmeye ayni ritimde devam edeceklerini söyleyerek, “Gelişmelerin GAÜ ailemize hayırlı olmasını diler, ekibime ve öğrencilerimize iyi uçuşlar dilerim” dedi.

İstanbul’da hizmet veren GAÜ beynelmilel Havacılık Akademisi ve GAÜ Pilotaj Bölümünün, ülkemiz Sivil Havacılık genel Müdürlüğü’nden onaylı; Eğitim Organizasyonu görev Belgesine sahip (ATO – Approved Training Organization), KKTC merkezli ve onaylı, evvel uçuş okulu ünvanınına sahip olduklarını ve şuanda bünyelerinde iki adet DA 20, iki adet DA 40, tek Adet Cessna 172 bulunduğunu söyledi.
 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir