TFF’den sürpriz karar! U21 Lig’i kaldırıldı

  • 7 Months ago
  • 0

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Süper Lig kulüplerinin altyapı sorumlularının değerlendirmeleri neticeninde yapılan açıklamada, “Türk futboluna beklenen katkıyı sağlayamadığı gerekçesiyle U21 Ligi’nin kaldırılması kararının doğru olduğu dile getirildi ve ligin oynanmaması ile alakalı görüş birliğine varıldı.” denildi.

İşte TFF’den yapılan açıklama;

ülkemiz Futbol Federasyonu yetkilileri ile Süper Lig kulüplerinin altyapı sorumluları, üç Ağustos 2018 tarihinde TFF tarafından 2018-2019 sezonlarinda nihayet sefer düzenleneceği duyurulan U21 Ligi’nin vaziyetini gözden geçirmek amaciyla tek araya geldi.

Riva Hasan Doğan ulusal Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya TFF yönetim heyeti Üyeleri Hamit Altıntop ve Hasan Akıncıoğlu, genel Sekreter Kadir Kardaş, Futbol Gelişim Direktörü ve toy ulusal Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Futbol Gelişim Direktörlüğü ve toy ulusal Takımlar Koordinatörü Oğuz Çetin, Kulüpler Birliği genel Sekreteri Çağrı İlk ile takim temsilcileri katıldı.

Yapılan değerlendirmeler neticeninde Türk futboluna beklenen katkıyı sağlayamadığı gerekçesiyle U21 Ligi’nin kaldırılması kararının doğru olduğu dile getirildi ve ligin oynanmaması ile alakalı görüş birliğine varıldı. Bunun yanı sıraTFF ve Kulüpler Birliği’nin, bu ligin yerini dolduracak ek organizasyonlar üzerinde çalışma yapması kararlaştırıldı.

Ayrı olarak TFF’nin antrenör eğitimi ve Grassroots konularında kulüplere danışmanlık hizmeti vereceği bilgisi takim temsilcilerine aktarıldı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir