Suyu seven yeni implantlarınızla elmayı daha güçlü ısırın!

  • 1 year ago
  • 0

Hidrofilik implant uygulaması ile gerçekleştirilen tedavilerdeki muvaffakiyet oranının her geçen vakit arttığına dikkat çeken İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi (Dentaydın) Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tosun Tosun, “Hidrofilik İmplant yüzeyinin en hatri sayilir büyüklükte yararı implant vücuda yerleştirildiği andan bu yana iyileşmenin başlamasıdır. Hasta, altı haftada kendisinin dişinden dahi dahada kuvvetli ve sağlam dişlere sahip olabiliyor. Hidrofilik yüzeyli olmayan standart titanyum implantlarda implant çeperinde oluşan asidik tabakanın gövde tarafından ortadan kaldırılmasından ardindan iyileşme başlıyor. Dolayısıyla standart titanyum implantlarda iyileşme süresi çok dahada uzunca vakit alıyor” dedi.

Başarı oranı 10 kat fazla!

İsviçre menşeli tek firmaya patentli var olan ve “suyu seven implant” olarak da Bilinen hidrofilik implant teknolojisinde, implantın imalatı esnasında titanyumun havayla hiçbir şekilde temas etmediğini belirten Doç. Dr. Tosun, “Araç, “implant” şeklini alarak sıvı içinde ambalajlanıyor. Bu sayede tatbik edilen implant gövde tarafından kemik içinde her vakit varmış benzeri algılanıyor ve hızla iyileşiyor. Yapılan ilmi araştırmalar aynı firmanın hidrofilik olmayan implantının muvaffakiyet oranını yüzde 98 olarak verirken hidrofilik implantta bu nispet binde 999 olarak hesaplandı. Bu da 10 kat dahada çok muvaffakiyet oranı demek” ifadelerini kullandı.

İyileşme süresi kısalıyor

Klasik implant tedavisinde iyileşme ve bekleme süresinin üç ila altı ay arasında değiştiğine dikkat çeken Doç. Dr. Tosun, “Hidrofilik implantta ise bu süre rutin olarak altı haftaya iniyor. hasta kisi böylelikle tertemiz dişlerine derhal kavuşmuş oluyor. Ayrı olarak hidrofilik yüzey, kemikteki başlangıç stabilitesi çok var olan implantlarda derhal aynı seansta üstüne kaplama diş takılarak dişin kullanıma girmesini de sağlıyor. ‘Hemen Yükleme’ uygulaması olarak adlandırılan bu metot sayesinde hasta, tek seansta sağlam, kuvvetli ve tertemiz dişleriyle gülümseyebiliyor” diyerek sözlerini noktaladı.
 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir