Son dakika: MHP lideri Bahçeli: Bolton mısın, Dalton musun! Sana mı soracağız?

  • 11 Months ago
  • 0

MHP genel Başkanı hükümet Bahçeli, Türkiye’de ruh sıhhati yasası çıkması gerektiğini vurgulayarak, “Günümüzün karmaşıklaşan hayat şartlarında vatandaşlarımızın tinsel olarak da zorluk çektiğini görüyoruz. bütün bu meselelerle şuurlu, programlı başa çıkabilmek amaciyla tek yasamsal sözleşmeye, ruh sıhhati yasasına gereksinim olduğunu düşünüyoruz. Gelişmiş toplumlarda bu kanun vardır. Türkiye’de bu alanda tek boşluk vardır. Ruh sıhhati yasasını TBMM’den çıkarılmasını içtenlikle bekliyorum” dedi. 

 

Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Özgürlük insan hakkıdır. Özgürlük insan içindir. ulusal haklara, ulusal varlığa, içsel mahreme saldırmak da eşkıyalıktır. Bunun da karar hukukuyla alakası vardır. Özgürlük birilerinin tekeline girdi, derin manasından koptu. Bize onursuz özgürlük dersi verenlerin, durum ve konum hatırlatması yapanların, kuyumuzu kazmalarına destur vermeyeceğiz. Bunların oyunlarını azimle bozmayı sürdüreceğiz. 

“RUH SAĞLIĞI YASASINA İHTİYAÇ VAR”

Günümüzün karmaşıklaşan hayat şartlarında vatandaşlarımızın tinsel olarak da zorluk çektiğini görüyoruz. bütün bu meselelerle şuurlu, programlı başa çıkabilmek amaciyla tek yasamsal sözleşmeye, ruh sıhhati yasasına gereksinim olduğunu düşünüyoruz. Gelişmiş toplumlarda bu kanun vardır. Türkiye’de bu alanda tek boşluk vardır. Ruh sıhhati yasasını TBMM’den çıkarılmasını içtenlikle bekliyorum. Şiddet vakaları, kadın cinayetleri, derin anlaşmazlıklar tehdit edici seviyededir. Ceren Damar evladımız, gözü dönmüş tek katil tarafından katledilmiştir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde de dört kardeşimizin canına kıyılmıştı. 

“GİZLİ VE GİZEMLİ ELLER DEVREDE”

Son dönemlerde yükselen yasamsal şiddet, yasamsal gerginlik bizi fazlasıyla kaygılandırmaktadır. 31 Mart seçimlerine yaklaştıkça ihtilaf ve anlaşmazlıklar alarm veren boyutlara çıkmıştır. saklı ve esrarlı eller devrededir. 2018’de hatali ve şiddetin envaı türüne şahitlik edilmişti. yasamsal dokumuzu bozmak, siyasi dengemizi baltalamak amaciyla tezgah ve tertipler imal edilmektedir. 31 Aralık gecesi yılbaşı kutlamalarında Suriyeli sığınmacı var olan argüman edilenlerin Suriye bayrağı açması infiale yollar açmıştır. Bunun kimler tarafından tedavüle sokulduğu araştırılmalıdır. mevzu önemlidir. benzeyen tahrik ve tacizler ara ara vuku bulmaktadır. Milletimizin siniruçlarıyla oynanmaktadır. 31 Mart öncesi ülkemizin huzurunu kaçırmak istiyorlar. tek Nisan sabahı amaciyla hazırlık yapıyorlar. En minik tek kıvılcımın nasıl tek yıkım ve enkaza yollar açacağını öngörüp bunun için göre önlem geliştirmek zarurettir. 

“HERKES AYAĞINI eşit ALSIN”

Bu düşmanlıkların hepsi üst  us tarafından planlanmaktadır. 31 Mart’a civarindan dahada çok olaya şahit olma olasiligi fazladır. yasamsal ve ahenk gösteren ücret memnuniyetsizliklerin isyana dönüşmesi amaciyla çaba harcanmaktadır. Zilletin öne çıkması emeliyle hummalı tek çaba sarf edilmektedir. 24 Haziran’da ulusal uyanışı kundaklayanlar 31 Mart’ta aynısına cezali olacaklar. CHP’sinden İP’ine, HDP’sinden PKK ve FETÖ’süne civarindan kim Türkiye’nin tarihsel yürüyüşüne engel olmak istiyorsa onla birlikte hesabımız bu yeryüzünde görülecektir. Hiç kimse şansını çok zorlamasın. her biri ayağını eşit alsın.

FIRAT’IN DOĞUSU OPERASYONU

Türkiye bekasını saglamak etmek amaciyla Fırat’ın doğusu veyahut batısı demeden ileri atılmakta kararlığını göstermektedir. Türkiye’ye karşın kımıldayan yaprağın akıbeti bilinsin ki çürümedir. cenup sınırlarımız süresince hıyanet imalatı yapanlar, pusu kuranlar karşılarında kati benzeri tek iman ve istem bulacaklardır. Türkiye’nin etrafında hiçbir pkk terör çevresi yaşamamalıdır. Türk milletinin yemidir. Fırat Kalkanı harekatı ve Zeytin Dalı harekatıyla emperyalizmin uykularını kaçıran ülkemiz bu erken de Fırat’ın doğusu ve Menbüç’i kurtarmakta kararlıdır. Duruşumuz meşrudur. Davamız var olma, ulusal güvenliğimizi müdafaa davasıdır. Dev doğruldu, Türk milleti bekasını müdafaa etmek amaciyla cephe açtı, tavır aldı. ülkemiz diplomasi ve askeri vasfıyla masadadır, meydandadır. Ülkemiz bölgesel gelişmelerin dışında değil, tam ortasında faal ve sözü dinlenir şekilde yer almıştır. Bugün

Fırat Kalkanı bölgesi huzura kavuşmuştur. Afrin güvendedir. pkk terör koridoru baltalanmıştır. Zahmetlere katlana katlana huzur ve yengi şafağına inanıyorum. 

“BOLTON MISIN, DALTON MUSUN?”

ABD Başkanı Trump, 2018’de IŞİD’i yendiklerini argüman ederek Suriye’den çekileceklerini duyurmuştu. Trump Suriye’deki AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ varlığını sorgulamış, art döneceklerini ifade etmiştir. ak Saray sözcüleri tarafından takvim duyurulmuştu. Biz Suriye’den çekilme iradesine temkinle yaklaştık. Sahiden de Trump tek vakit ardindan Suriye’den çekilme ile alakalı vakit vermediğini ifade etmiştir. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı dahada ileri gittikçe Suriye’den çekilsek dahi Kürtleri savunmak talep ediyoruz demiştir. Bolton musun Dalton musun bilmem, ülkemiz ne yapacağını sana ve patronlarına mı soracak? Bu nasıl tek küstahlıktır, nasıl tek terbiyesizliktir. Müttefikleri Kürt savaşçılarıymışmış. Müttefik olduğunuz insan kasaplarının Kürt kardeşlerimizle en sade ilgileri yoktur. Bunların görüldüğü yerde imhaları vaciptir. PKK’yı ve YPG’yi Kürt kökenli vatandaşlarımızla birleştirmek sapkınlıktır, sapmadı, alçaklıktır. Bundan ardindan birbirimizin yüzüne nasıl bakacağız. NATO’nun devamını nasıl sağlayacağız? Kürt kökenli kardeşlerimize Trump’ın muhabbeti yalandır, sahtedir. Türkiye’yi Kürtlerle ugras seklinde göstermek ne adamlıktır, ne dostluktur. Teröristlerin Kürt olarak gösterilmesi güftandır. yasadisi teröristtir, insan adina dahi konulamayacaktır. 

“YA KÖR YA SAĞIR OLMAK GEREK”

Esad yönetimiyle YPG arasında yeşeren temasların, bu temaslar içindeki ABD’nin rolünün ne olduğu gizemini muhafaza etmektedir. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ülkemiz ile Suriye’nin çatışmaya girmesi amaciyla YPG ile tek kumpas mı hazırlamaktadır? ülkemiz amaciyla de karanlık ve kahredici senaryolar mı hazırlamaktadır. Esad, PKK, YPG, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ arasında bilmediğimiz hangi uzlaşma laf konusudur? Öngörü hataları, aşırı iyimserlik beka düzeyinde kayıplara yollar açabilecektir. ABD’nin IŞİD’i yendik demesi, Trump’ın ugras edeceğiz beyanı oldukça sorunludur. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile IŞİD’in AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile YPG’nin bağını görmezden gelmek amaciyla ya kör, ya sağır olmak gerekmektedir. Irak’tan çekiliyorlardı, Afganistan’dan dönüyorlardı. ABD’nin tek yere gittiği filan yoktur. Türkiye’nin kararlı tutumu, askeri gücü ve siyasi başarısı ABD’nin hesaplarını tekrar gözden geçirmesine yollar açacaktır. 

“ALTIN vesile ÖNÜMÜZDE”

2016’da başlayıp 11 kez tek araya toplanan Astana zirveleri, 8 kez var olan Cenevre görüşmeleri yollar haritasını şekillendirmiştir. Ülkemizdeki süreçte Soçi formatında tek liderler zirvesi yapılacağı anlaşılmaktadır. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ne derse desin, ülkemiz Fırat’ın doğusuna dogruluk için, hak amaciyla girmeli gereğini yapmalıdır. Başkalarının ne diyeceğiyle ilgilenemeyiz. Altın fırsat önümüzdedir. Zaman, mekan, güç eşgüdüm seklinde yorumlanarak Türkiye’nin gücü arkadaşa da düşmana da en kati şekilde gösterilmelidir. ulusalci devinim partisi terörle mücadelede hükümetin arkasındadır. Menbiç zulümden kurtarılmalıdır. Fırat’ın doğusu kandan, cinayetten arındırılmalıdır. 

“HAK ETTİKLERİ CEVABI ALACAKLARDIR”

CHP’nin hali, diğerlerin vaziyeti söze çok neden bırakmıyor. Terörle ugras edildikçe CHP’nin keyfi kaçıyor. Bunların çiğ süt emdiklerinden karınları ağrıyor. PKK/YPG’nin sinsi avukatı olmak basit değildir. Bu CHP-HDP’ya yakışan tek utanmazlıktır. cumhuriyet milletçe partisi idaresi Fırat’ın doğusuna girilmesine itiraz ediliyorsa, koşa koşa teröristlerle buluşup etten duvar örmeleridir. Cumhur İttifakı geleceği planlarken, zilletin failleri layığını bulacaktır. Önümüzdeki mahalli idareler seçiminde dogruluk ettikleri yanıtı alacakladır.”

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir