Son dakika… Mansur Yavaş’tan önemli açıklamalar

  • 3 Months ago
  • 0

CHP Ankara Büyükşehir Belediye reis adayı Mansur Yavaş, Habertürk’te Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in suallerini yanıtladı.

Yavaş’ın açıklamalarından satırbaşları:

Şimdi bendeniz Fatih Bey’in sabıkasını gösterdim. hükümet ellerinde, hak Bakanlığı ellerinde. GBT’ye girince bu şahsın bilgilerine girsinler tek de benim bilgilerime girsinler. Yalnızca iki kişi arasındaki ihtilafa dayanıp, üstelik cezali ettirdiğim insanın iddialarına dayanmasının hukukta yeri yok. Bunu dinen de diyemezsiniz, Mecelle’ye göre de diyemezsiniz. Benim ailem var. Bugüne civarindan tek bir iz ne kendime ne aileme iz sürdürmedim. 50 senelik avukatın yapacağı tek iş mi bu? Bu ülkemiz siyasetin en çirkin olayı olarak yerini alacak. Bırakalım mahkeme kararı versin. bendeniz cezali ettirdim, 6 sene karar aldı.

“BEN BANA YAPILMAMASI koşul olan HİÇBİR ŞEYİ YAPMIYORUM”

Kendimi Ankara halkına emanet ettim. Yarın tek vakit benim söylediğimin  ters çıkarsa mahkeme kararını bana gösterip, ‘Senin yaptığın ayıp’ diyecekler.  ters vaziyette bunu bendeniz yapacağım. temiz tek insanım. Siyaseten bunu yapmaları çok çirkin. Benimle alakalı şikayetleri var. Davaya dönüşen hiçbir şey yok şu anda. hak Bakanı, savcılığın takipsizlik verilmesi gerekir dediği tek noktada savcıyı değiştirip zorlama fezleke hazırlattırırsa Türkiye’de her şey olabilir. ülkemiz bu konuyla alakali Afrika ülkelerinin gerisine gitti. tek devletin en hatri sayilir büyüklükte ziyneti adalettir. Benimle rakip olabilirler. Sayın Özhaseki’nin evrakta sahtelikten çarşaf çarşaf gazetelere geçti. bendeniz bununla alakalı tek şey söylemedim. bendeniz bilmez miydim Özhaseki ile alakalı mahkemeye verilen ifadeleri bilmez miydim?

“BENİM MAZBATAMI O DEĞİL ANKARA İL SEÇİM heyeti VERECEK”

Sayın İçişleri Bakanı savurup duruyor. Benim yapacağım şu yargıda benimle alakalı konuşanlarla alakalı hakkımı arayacağım. Mazbatasını sanki kendisinin verecekmiş benzeri ‘hele tek seçilsin görelim’ diyor. Siz İçişleri Bakanı’sınız, siz evvel gidip suçluları yakalayın. Benim mazbatamı Ankara İl seçenek heyeti Başkanı verecek. İtiraz edilirse YSK’ya gidecek. Çıkıp televizyonlara konuşunca ülkemiz demokrasi ve hukuku sorgulanıyor. Seçimi kazanmak amaciyla tek şeyler söylüyorsunuz ama bunun maliyeti var. her biri sorumluluğunu bilmeli diye düşünüyorum.

“HDP’NİN TERÖRLE ARASINA ara KOYMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Bana sorarsanız HDP’nin terörle arasına ara koymadığını düşünüyorum. Ama HDP’ye oy verecek kişilerle alakalı aynı şeyi düşünmüyorum. Biz tek su akıtıyoruz. her biri içiyor. tek de bunun bedelini alıyoruz. Parasını alırken HDP’linin, Ülkücü’nün, AK Parti’linin parası demiyoruz. Katiyen bunun benzeri tek siniflandirma yapamazsınız. Otobüsü her biri kullanıyor. Kimlik, cinsiyet sorulur mu? Siz karşınızdaki herkesi insan olarak, yurttaş olarak göreceksiniz. Herkesi mutluluk dolu etmeye çalışacaksın.

 

“ÇOĞUNLUĞUN YANLIŞI BENİM DOĞRUMDAN dahada DOĞRUDUR”

Ankara’ya mutluluk, bereket, huzur vaadediyorum. tek belediye başkanı kendisinin başına karar alıp ‘çılgın proje’ alana koyuyor. Baktığınızda bunun çılgın proje olmadığı, ekolojiyi tahrip ettiği ve vatandaşın parayı çarçur ettiği alana çıkıyor. O vakit batıdaki kaide şudur, ödeyen karar verir. Biz bunu müsterek akılla, iş odaları, sivil cemiyet kuruluşları, üniversiteler ve yurttaşa sorarak yatırımları yapmamız gerekir. Vatandaşın önceliği neyse ona göre. Çoğunluğun yanlışı benim doğrumdan dahada doğrudur. Benim nazar açım bu. mevki araçlarını, çakarları ortadan kaldıracağız, sıkı tek tasarrufa gireceğiz.

“BİZİM ÖNCELİKLİ PROJEMİZ İSTİHDAM ALANLARI YARATMAKTIR”

Ülkemizde ahenk gösteren ücret sıkıntı var. 17 senedir Ankara’nın hangi meselenini çözdünüz. Su içilmiyor. Kızılırmak Projesi civarindan mühim tek proje var mı? 4-5 milyardan 7 milyara civarindan hesaplattırdım. Ankara’ya istikbal ve istihdam elde ediyorsunuz. tek milyar doların boşa gitmemesini sağlıyorsunuz. Bu proje değil midir Allah aşkına? Ankara’da ne yapıp edip istihdam alanlarının önünü açmamız lazım. Fuar alanlarının derhal yapmamız lazım. Dışarıdan domates, soğan, patates getirmeyeceksiniz. Dışarıdan bitki almayacağız. Hükümetin hayvan ithal etme vaziyeti ortadan kalkacak. Bizim bütün projelerimiz ağırlıklı olarak aç kimsenin yatağa girmemesini sağlamamak.

“ELBETTE HİZMETLERDEN AK PARTİLİ VATANDAŞLAR DA YARARLANACAK”

Eskişehir Belediyesi, İzmir Belediyesi muhalefette. Büyükşehirin kaynakları çok çok fazla. Önemli var olan bunları israf etmemek gerekir. Sayın Cumhurbaşkanı şunu mu yapacak? Benim istediğimi seçmediler, bunu tanımıyorum mu diyecek? Yıllardır millet istemini söyleyen sayın Cumhurbaşkanımız bunu mu yapacak? bendeniz bu sözlerin siyaseten söylendiğini düşünüyorum. Ankara’ya yapılacak hizmetlerde tabiki AK Partililer de yararlanacak. Ankara’da hayat durursa hayat durur diye düşünüyorum. bendeniz bu tür tartışmaların seçimden ardindan bitecek diye düşünüyorum.

“BEN ANKA PARK’A KARŞIYIP DEYİP YIKACAK HALİMİZ YOK”

1 milyar 250 bin liralık malı veriyorsunuz ama Güvence almıyorsunuz. eğer hukuken tamamlanmış tek kira mukavelesi varsa çalıştıracak. Yarın tek vakit biz buranın paraya çevrilmesi açısından gereğini yapacağız. ‘Ben Ankapark’a karşıydım yakalım yıkalım’ demek olmaz. Çok itiraz etmiştik. Yeri yanlıştı. Bunu her biri bilir. Ankaralılara şunun sözünü veriyorum. hakikat rakamı bendeniz Ankaralılara açıklayacağım, bilsinler. Bunu bilmelerin tek mahsuru yok.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir