Öz kızını 14 yerinden bıçaklayıp sigara içen babanın akli dengesi incelenecek

  • 5 Months ago
  • 0

Bursa‘da öz kızını 14 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan ve baş ucunda oturup sigara içen baba tutuklanmıştı. Babanın yargılanmasına bu erken ayni ritimde devam edildi. Mahkeme heyeti baba amaciyla  us sıhhatinin normal olup olmadığının tespit edilmesine karar verdi.

KIZINI BIÇAKLADI ‘İNSAN EVLADINA KIYAR MI’ DEDİ

ile alakalı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan müebbet mapus cezası talebiyle dava açılan babanın yargılanmasına Bursa 13. Ağır karar Mahkemesi’nde ayni ritimde devam edildi.

dahada evvelki ifadelerini tekrarlayan baba, “Bana teyzemden kalıt kaldı. Kızım çalıştığı halde çok fazla borca girdi ve bu borçları benim banka hesabıma girerek aldığı paralarla ödemeye çalışıyordu. bendeniz onu ikaz ettim, ama beni dinlemedi. olay bugünü de telefonumu vatan dışına açtığını ve beni tekrar borca soktuğunu anladım. bendeniz de kızarak uyuduğu odaya gittim. Işıkları yaktım, onla birlikte evvel tartıştım, dahada ardindan mutfaktan aldığım bıçakla saldırmaya başladım. Öldürme kastım yoktu, insan evladına kıyar mı?” dedi.

“BABAM BİZİ SÜREKLİ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ”

Duruşmaya katılmayan Yasemin S. ise, dahada evvelki ifadesinde, babasının tıpkı duruşmada olduğu benzeri alakasız şeyler anlatıp bunlara inandığını, olay tarihinde rastgele tek borca olmadığını, dahada evvelki dönemlerde babası amaciyla çektiği tek kredi borcunun olduğunu, ama babasının bu borcu ödediğini belirtti.

toy kız, “Babam devamlı beni, annemi ve halamı ölümle tehdit ederdi. bendeniz annemle aynı odada uyuyordum. Gece babam odamıza girdi, ışığı açtı ve elindeki bıçakla bana saldırmaya başladı. Önce kalbimi amaç aldı, dahada ardindan akciğerlerime, sırtıma defaatle bıçak sapladı. bendeniz kaçıp banyoya gittim, oraya da gelip kalçamdan bıçakladı. tekrar yatak odasına döndüm buraya geldi ve bana saldırmaya ayni ritimde devam etti. O esnada çok kan kaybettiğim amaciyla iki yatağın arasına düştüm. Babam başımda sigara yaktı. Anneme ambulansı aramasını söyledim. Ambulans gelip beni aldı, dahada ardindan ne olduğunu hatırlamıyorum. Babamdan şikayetçiyim. dört vakit yoğun bakımda olmak üzere 18 vakit hastanede yattım. Vücudumda kalıcı hasarlar oluştu. Akciğerlerimde sıkıntı var. her biri anne adayi baba olamıyor, bendeniz artık onun kızı değilim” diye konuştu.

AKLİ DENGESİ YERİNDE Mİ ARAŞTIRILACAK

Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda toy kızda kalıcı hasar ve sakat kalma vaziyeti olmadığı açıklandı. Mahkeme heyeti, babanın akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılması amaciyla Uludağ Üniversitesi’nden rapor alınmasına karar verip, duruşmayı ileri tek tarihe erteledi.

NE YAŞANMIŞTI

Olay, 22 ocakta tarihinde Yıldırım’a bağlı buyruk Sultan Mahallesi’nde alana geldi. Mehmet Adnan S. (65), gece zamanı annesiyle birlikte uyuyan kızı Yasemin S.’yi 14 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. toy kız hastanede yoğun bakım ünitesinde rehabilitasyon altına alınırken, baba ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir