Otogar ve havalimanında seçim hareketliliği

  • 3 Months ago
  • 0

Yurt içinde değişik şehirlere gitmek amaciyla Atatürk Havalimanına gelen yolcular, İç Hatlar Terminali’nde bilet işlemlerini yaptı. özellikle erken ve öğleden ardindan arama noktaları ile kontuarlarda yaşanan yoğunluk dikkat çekti. değişik şehirlere yolcu eden yolcular, biletlerini aldıktan ardindan uçaklarına binecekleri körüklere yönlendirildi. oy kullanmak amaciyla Özbekistan’dan gelen İbrahim Vargül, medya mensuplarına yaptığı açıklamada, seçenek amaciyla Kars’a gittiğini söyledi. Vargül, yurttaşlık görevini adina getireceğini ifade ederek, “Oyumu kullanacağım, ardında da Allah kismet ederse Özbekistan’a döneceğim. Seçim, bütün ülkemiz Cumhuriyeti’ne ve millete hayırlı olsun” dedi.

FOTOĞRAFLAR:DHA

“PARİS’TEN oy KULLANMAK İÇİN GELDİM”

Yolculardan Mehmet Arslan ise Fransa’nın başkenti Paris’ten gelen uçaktan indiğini kaydetti. mahalli seçimlerde memleketi Ağrı’da oy kullanacağını dile getirerek, “Paris’ten mahalli seçimlerde oyumu kullanmak amaciyla geldim. Ülkemiz amaciyla seçimlerde hayırlısı olsun, dogruluk eden kazansın” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLAR:DHA

“HAYIRLISINI DİLİYORUM”

Ailesiyle birlikte Bayburt’a giden Demir ailesi ise muhtarlık seçimlerinin kendileri amaciyla mühim olduğunu belirterek, memleketlerine gittiklerini söyledi.Lokman Demir, seçimlerin vatan ve millet amaciyla hayırlı olması temennisinde bulunurken annesi Engin Demir ise “Allah’tan hayırlısını diliyorum. İçimizde birisi var tabiki. Bizim orada da hanemiz var” ifadelerini kullandı.

OTOGAR DA HAREKETLİ

Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Şehitler Otogarı’nda da, 31 Mart mahalli seçimler öncesi oy kullanmak amaciyla memleketlerine gidenler ile memleketlerinden İstanbul’a gelenlerin hareketliliği yaşanıyor.

FOTOĞRAFLAR:DHA

“OY DEMEK NAMUS DEMEKTİR”

Otogarda Bir hayli firmanın biletleri tükenirken çoğu firma ek sefer düzenledi. İstanbul’da ticaretle uğraşan ve oy amaciyla Denizli’ye giden Fatih Bıçakçı, “Ticaret ile uğraşıyoruz İstanbul’da. seçenek amaciyla Denizli’ye gideceğiz ve oyumuzu kullanacağız. Hayırlı uğurlu olsun şimdiden. Otogarımız, uçaklar dolu, otobüsler dolu. Oyumuzu kullanacağız. ülkemiz amaciyla hayırlısı olur inşallah” dedi. Kızını İstanbul’a hastaneye getiren Keyfi Özpazar, “3 aydır İstanbul’a böbrek hastası kızımız amaciyla tedaviye gelmiştik. oy amaciyla Hakkari’ye gidiyorum. Otogar çok kalabalık. oy demek namus demektir. Rabbim halkımıza hangisi hayırlıysa onu versin. her biri ırak olsa dahi oy vermeye gitsin” dedi. Otobüs sürücüsü Yalçın Turek ise, “Biz kafamızı kaldıramıyoruz bu yoğunluktan dolayı. Herkese hayırlısı olsun bu seçim. Yoğunluk yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

DHA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir