Osman Çakmak futbolculuk kariyerini sonlandırdı

  • 4 Months ago
  • 0

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi’nde medya toplantısı düzen eden Osman Çakmak, 32 yaşında başladığı 10 senelik ampute futbol kariyerini aldığı kararla bitirdiğini söyledi.

Saha içinde hırslı tek oyuncu, tek öylesine da duygusal tek insan olduğunu laf eden Osman, “Her şeyin tek sonu vardır. Futbol kariyerimin sonuna geldim. Futbol kariyerimi sonlandırıyorum. Allah, ay-yıldızlı formayı gazilik unvanı altında bana kismet etti.” değerlendirmesinde bulundu.

Futbola 11 yaşında başladığını, 20 yaşında gazi olduğunu laf eden Osman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“11 yaşında Zeytinburnuspor’da başlayan serüvenimde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Sahada benimle ugras eden arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Ay-yıldızı formayı dahada toy arkadaşlara teslim etme kanınına vardım. 32 yaşında ampute futbola başladım. Ampute futbola TSK’da başladım, burada da bıraktım. Bırakmam hasebiyle yöneticilerim de üzüldü. nihayet tek aydır bu kararı düşünüyordum.”

Tarihin bugünü de yazacağına dikkati çeken ampute ulusal futbolcu, “Beşler benim amaciyla önemlidir. O nedenle 5 numaralı formayı giyiyorum. minik yaşımdan bu yana ulusal takım formasını giymek tek hayaldi. Annemi kaybettim, babam da rahatsız. hayat Şampiyonası’nda kaçırdığım penaltı hasebiyle Türk halkından helallik istiyorum. Türk halkına hayat kupası heyecanını yaşatacağımıza inanıyorum. Devletimiz ve milletimiz bunun için çok önem veriyor.” ifadelerini kullandı.

Kariyeriyle alakalı kararını evvel olarak ailesiyle konuştuğunu laf eden Osman Çakmak, şunları kaydetti:

“Futbol kariyerini sonlandırdım. Federasyon tek sene dahada kalmamı istedi. Takıma zarar vermemek amaciyla bunun benzeri tek karar aldım. vakit her şeyin ilacı. Bu karar, elimizi ve ayağımızı camia üzerinden çekeceği mananına gelmez. vakit bundan sonraki hedefimizi gösterecek. ülkemiz Futbol Federasyonu, ülkemiz Bedensel Engelliler Spor Federasyonuna teşekkür ediyorum. Bize destek verenlere ve medya mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Pes etmedik. Özürlü kardeşlerimiz amaciyla dahada iyi işler yapacağız.”

42 yaşında olan ulusal futbolcu kariyerinde mühim isimlerle birlikte olduğunu ifade ederek, “Emre Belözoğlu, Gençlerbirliği’nde Kemal Kılıç benzeri futbolcularla birlikte olduk. Cumhurbaşkanı, CHP, ulusalci devinim partisi genel Başkanlarının ’devletin hakkı sana helaldir’ demesi beni yasama bağladı.” diyerek sözlerini tamamladı.

AA

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir