MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Fırat’ın Doğusuyla İlgili Açıklama: Yer Gök Titremelidir

  • 11 Months ago
  • 0

ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli resmi Twitter hesabından 2018 yılıyla alakalı değerlendirmelerde bulundu. Fırat’ın doğusundaki pkk terör faaliyetleriyle alakalı iletiler veren Bahçeli; “Fırat’ın doğusu yılan-çıyan yuvası! Orası Firavun sığınağı, orası Yezid’in saklandığı delik. Orası kurumadıkça, baştan ayağa temizlenmedikçe ne huzur bulacağız, ne de emniyetli olacağız. ulusal beka amaciyla Fırat’ın doğusuna tam alan harekât hayat memat meselesi.” ifadelerini kullandı.

“PES ETMEMİZİ BEKLEYENLER PERT OLDU”

MHP genel Başkanı hükümet Bahçeli’nin, yasamsal paylaşım sitesi Twiiter’dan yaptığı izahlar şöyle:

“2018 senesi ülkemiz amaciyla tarihi dönüşüm, ulusal diriliş dönemidir. Bu sene içinde yüzyıla sığmayacak demokratik atılımlar yaşandı. Önümüzü kesmeye çalışanlar sükütu hayale uğradılar. Pes etmemizi bekleyenler pert oldu, Giderek elendi. Allah’a çok şükür bin senelerin kalıtı tertemiz bin senelere saglam tek biçimde eklemlendi.”

“Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi’nin 9 Temmuz 2018’den bu yana uygulamaya geçmesiyle ülkemiz tekrar doğruldu. Cumhur İttifakı’nın doğumu ve çok duruşuyla beka düzeyindeki tehditlere karşı muazzam tek istem gösterildi. Uyanan ulusal bilinç uzayıp gelen tehlikeleri göğüsledi.”

“BÜTÇENİN HAZIRLANMASI AŞAMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESİ İÇTENLİKLE KUTLUYORUM”

“TBMM genel Kurulu’nda 10 Aralık 2018’ten 21 Aralık 2018’e civarindan geçen vakit dilimi süresince; 2019 senesi Merkezi yönetim Bütçe kanun önerisi ve 2017 senesi Merkezi yönetim kati Hesap kanun Tasarısı görüşüldü ve kanunlaştı. 17 Ekim 2018’de başlayan bütçe zamani sonuçlanmış oldu.”

“Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi’nin evvel bütçesinin muteber ve muhterem tek çoğunlukla kabulü memnuniyet vericidir. ulusalci devinim Partisi hemide Cumhur İttifakı’na ayni vakitte da tertemiz sistemin varlığına bağlılığından dolayı bütçeye müsterih ve müftehir tek yürekle evet demiştir. Cumhuriyet tarihinde tek evvel yaşanmış, müstesna tek istem tecelli etmiş, Cumhur İttifakı’nın muazzez dayanışması aynısıyla bütçeye damga vurmuştur.”

“2019 Merkezi yönetim Bütçe Kanunuyla 2017 Merkezi yönetim kati Hesap Yasanın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bütçenin hazırlık aşamasından onay safhasına civarindan emeği geçen, katkısı bulunan herkesi içtenlikle kutluyorum.”

“MİLLİ BEKA İÇİN FIRAT’IN DOĞUSU hayat MEMAT MESELESİ”

“Fırat’ın doğusu yılan-çıyan yuvası! Orası Firavun sığınağı, orası Yezid’in saklandığı delik. Orası kurumadıkça, baştan ayağa temizlenmedikçe ne huzur bulacağız, ne de emniyetli olacağız. ulusal beka amaciyla Fırat’ın doğusuna tam alan harekât hayat memat meselesi.”

“ABD’nin Suriye’den çekilme kararının ne getirip ne götüreceğini, Strateji adım olup olmadığını, stratejik hedeflerin tekrar revize edilip edilmediğini şimdilik tek yana bırakalım. ulusal siyasetimizi oluştururken tarihe bakmalıyız, millet ne diyor ona dikkat etmeliyiz.”

“Fırat’ın doğusu kurtarılmadıkça, zulüm kazınıp atılmadıkça, katiller cezalandırılmadıkça nihayet vatanımızda dirliğimiz ve birliğimiz hep muallakta kalacak, mücavir toprakların emniyeti muammasını sürdürecektir.”

“AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ FATİHALARLA ANIYORUM”

“104 sene evvel Sarıkamış’ta yaşananlar bu söylediklerime ibretlik tek misaldir. Allahuekber Dağları’nda Yalnızca düşmana değil; kara, tipiye, soğuğa da alan okundu. İstiklal uğruna Bir hayli bedel ödendi. Kahraman ecdadımız üşüyerek şehit oldu, ama biz sayelerinde sıcak tek vatanla buluştuk. Donarak devleşip istikbalimizi ısıttılar.”

“Bir hilal uğruna nice güneşler battı. Bu topraklar dökülen temiz şehit kanlarıyla vatanlaştı. Aziz şehitlerimizi Fatihalarla anıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum.”

“Unutmayalım ki, kahramanlık ruhun bedene karşı ele geçirdiği imrenilecek tek zaferdir. bu yüzden Türk milleti muzafferdir, salt hakim var olan da tek bir Allah’tır.”

“MAZLUMLARIN AHLARI GÜN istikbal ZALİMLERİ TAHTLARINDAN İNDİRECEKTİR”

“Bayrak olup inmeyenleri, ezan olup dinmeyenleri, şehit olup ölmeyenleri tazimle yad ediyor, bıraktıkları emanetlerini can pahasına savunacağımızı tek sefer dahada ifade ediyorum.”

“Doğu Türkistan’da işkence ve asimilasyonlara maruz var olan soydaşlarımızın Katiyen yalnız olmadığını çok gür ve kuvvetli tek şekilde haykırıyorum. İnanıyorum ki, mazlumların ahları vakit istikbal zalimleri tahtlarından indirecektir.”

“İster Fırat’ın doğusu, arzu eder tek başka yer olsun, Türk’ün istemi olmadan, kararı ve sözü duyulmadan hiç kimse hayale kapılmamalıdır.  ters halde sonları elemli olacaktır. Diyorum ki, ya beka veyahut bela…”

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir