KPSS Alan Bilgisi sınav giriş belgesi: 2019 KPSS sınavı saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek?

  • 6 Months ago
  • 0

Öğrenci seçenek etme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen KPSS ile alakalı detaylar imtihana girecekler tarafından araştırılıyor. vakit içinde imtihan 10.15’te halk yönetimi, beynelmilel ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri; 14.45’te ise hukuk, iktisat, maliye oturumları şeklinde gerçekleşecek. Adaylar ais.osym.gov.tr adresine girerek imtihan giriş yerlerini öğrenebilecek ve imtihan giriş Dokümanlarını çıkartabilecek.

ÖSYM AİS: KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVI SAAT KAÇTA?

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının alan bilgisi imtihanları 20 ve 21 Temmuz’da düzenlenecek.

Bu kapsamda sınav; 20 Temmuz Cumartesi bugünü 10.15’te halk yönetimi, beynelmilel ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri; 14.45’te ise hukuk, iktisat, maliye oturumları şeklinde gerçekleşecek.

21 Temmuz sektör bugünü işletme, muhasebe, istatistik alan bilgisi oturumları 10.15’te başlayacak.

KPSS’nin Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz saat 10.15’te uygulanacak. ÖABT İmam-Hatip Lisesi iş Dersleri Öğretmenliği Alanı sınavı ise aynı vakit 14.45’te düzenlenecek.

KPSS KAÇ Sual VE KAÇ DAKİKA

Cumartesi bugünü yapılacak alan bilgisi oturumlarında adaylara 50 Sual yöneltilek ve 150 dakika süre verilecek. sektör bugünü oturumlarında ise 160 dakika süre tanınacak.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir