İzmir’de suyun fiyatına indirim

  • 3 Months ago
  • 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, İzmirlilerin bütçesine katkıda bulunmak ve su kaynaklarının tasarruflu kullanılmasını amaçlandığı belirtildi.

Yeni su tarifesinin tek Temmuz 2019 tarihinden olabilitesi çok olacağı aktarılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“İki kademeli (0-20 metreküp, 20 metreküp ve üstü) tarifeden vatandaşlarımızın lehine düzen etme yapılarak üç kademeli (0-13 metreküp, 14-20 metreküp ve 21 metreküp ve üstü) tarifeye geçilecek. Önceki dönemde 0-20 metreküp 4.81 TL, 20 metreküp ise 10.72 Lira şeklinde ücretlendirilirken, tertemiz tarifeyle 0-13 metreküp 4.33 TL, 14-20 metreküp 4.69 Lira ve 21 metreküp üzerinde ise 9.65 Lira olacak. Şu vakit uygulanmakta var olan birinci ve 2. kademe su tarifelerinde 20 metreküp su amaciyla ödenen bedel 96,20 Lira iken, yapılacak kademelendirmeli indirim ile 89,12 TL’ye düşecek.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, düzenlemeyle dar gelirli vatandaşların yanında olmayı ve su tasarrufunu teşvik etmeyi amaçladıklarını bildirdi.

“Ucuz ve sıhhatli suya erişim amaciyla yoğun tek şekilde çalışıyoruz”
İzmir’in pahali olmayan ve sıhhatli suya erişimi amaciyla yoğun tek şekilde çalıştıklarını aktaran Soyer, şunları kaydetti:

“Bunu şehrimizin refahını artırmak amaciyla en mühim önceliklerden biri onay ediyoruz. Bu doğrultudaki hizmetlerimiz çogalarak ayni ritimde devam edecek. Bayram döneminden evvel açıkladığımız bu kararın bütün İzmirlilere hayırlı olmasını diliyorum.”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir