Güzel şarkıcı Ebru Gündeş, makyajsız fotoğrafıyla büyüledi

  • 7 Months ago
  • 0

Geçtiğimi aylarda Çabuk Unutma şarkısına klip çeken iyi şarkıcı Ebru Gündeş, yasamsal medya hesabında makyajsız halini yayınladı.

“GÜZELLİĞİNİZLE YILLARA alan OKUYORSUNUZ”

iyi şarkıcı Ebru Gündeş yasamsal medya hesabından paylaştığı resme “Kısa tek tatil arası.” notunu ekledi. Takipçileri de Ebru Gündeş’in paylaşımına Suskun kalmadı. Ebru Gündeş’in tek takipçisi paylaşıma, “Makyajsız dahada güzelsiniz.” yorumunu yaptı. Gündeş’in başka tek takipçisi ise, “Güzelliğinizle senelere alan okuyorsunuz.” yorumunu yaptı.

EBRU GÜNDEŞ KİMDİR?

24 Temmuz 1975’te İstanbul’da doğdu. Annesi Müjgan Kumartaşlıoğlu’dur. 5 yaşındayken hanesi terk eden, hiç görüşmediği babasının isimi Remzi Gündeş’tir. Ankara’da Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu’nda okudu. Ailesiyle birlikte İstanbul’a gelen Ebru Gündeş, Parasal imkansızlıkları sebebinden öğrenimini yarım bırakmak zorunda kaldı. tek vakit konfeksyon işçisi olarak çalıştıktan ardindan o sıralar kurulma aşamasında var olan Raks mutluluk Müzik’in ortağı mutluluk Demirkat tarafından keşfedildi.

İlk albümünü hazırlamaya başlamadan önce, oyun alani/sahne tecrübesi kazanabilmek amaciyla tek vakit Emel Sayın’a vokalistlik yaptı. Kısa vakit içinde bu rengarenk dünyaya alışmayı muvaffak oldu ve evvel albümünün hazırlıklarına başladı. 1993 yılında, Selçuk Tekay’ın prodüktörlüğünü ve Özkan Turgay’ın aranjörlüğünü yaptığı evvel albümü “Tanrı Misafiri”ni çıkardı. Bu albüm ile yakaladığı muvaffakiyet tanınmasının yanı sıra, Bir hayli ödülün de sahibi olmasını sağladı. 1994,1995 ve 1996 senelerinde düzen eden Kral Tv Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Kadın TSM Sanatçısı” ödülünü kazandı. İlk albümünün başarısı üstüne derhal 2. albüm hazırlıklarına başladı ve 1994 seneninde “Tatlı Bela” albümü yayınlandı.

1995 seneninde çıkardığı “Ben dahada Büyümedim” isimli albümü ile de iyi tek satış grafiği yakaladı. tek sonraki albümü “Kurtlar Sofrası”nın derhal peşinden kendisine gelen tv dizileri amaciyla oyunculuk tekliflerini değerlendirdi. 1998 seneninde tekrar Selçuk Tekay prodüktörlüğünde çıkardığı albümü “Sen Allah’ın tek Lütfusun” ile de mühim satış rakamlarına ulaştı. 1999 seneninde çıkardığı “Dön Ne Olur” isimli albümünün tanıtımı sırasında, medya mensupları karşısında tek Aralık 1999 bugünü beyin kanaması geçirdi. Bu olay üstüne uzunca tek vakit hayranlarından ırak var olan Gündeş’in bu albümü de tek milyondan çok satıldı. Ebru Gündeş, uzunca tek vakit dinlenme döneminin ardından, 11 Mart 2000 gecesi Bostancı Gösteri Merkezi´nde evvel konserini verdi. Bu konserin bütün gelirini Haydarpaşa misal Eğitim ve Araştırma Vakfı Hastanesi Reanimasyon Kliniği´ne bağışladı.

Popstar Alaturka isimli yarışmada da seçici kurul üyeliği yapmıştır. 2001 seneninde çıkardığı yedinci; ‘Ahdım Olsun’ adli albümünde Türkiye‘nin en iyi laf yazarları, bestecileri ve aranjörleriyle çalışan Ebru Gündeş albüm kalitesi ve tirajıyla müzik piyasasının gündemine oturmayı tekrar başarmıştı. 2003 seneninde ise “Şahane” albümü sevenleriyle buluştu. Sekizinci albümüyle bugüne civarindan ele geçirdiği başarıyı ve satış grafiğini yakaladı. 2004 seneninde dokuzuncu albümü ‘Bize de Bu Yakışır’ ile sevenleriyle buluşur. 2006 yılının Aralık ayında çıkan onuncu albümü ‘Kaçak’ ile müzik marketlerdeki yerini aldı, kariyerinin en iyi ve randımanlı günlerini yaşadığını söyleyerek nihayet hız çalışmalarına ayni ritimde devam etti. 2008 seneninde 12 Ekim de “EVET” ismini verdiği albümünü sevenleriyle buluşturan sanatçı Kızıl Mavi, Ölümsüz Aşklar, mükemmel benzeri Bir hayli şarkısı tekrar dillerden düşmezken tertemiz albümünün çalışmalarına başladı.

2011 seneninde Müzik Yönetmenliğini Taşkın Sabah’ın yaptığı ; Ayla Çelik , Ersay Üner, Gökhan Tepe, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Şebnem Sungur, Zeynep Talu ve Sezen Aksu’nun kıymetli eserlerinden oluşan ” ak ” isimli albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. 2013-2014-2015 yılları arasında O Ses ülkemiz isimli yarışmada seçici kurul üyeliği yaptı. 2016 seneninde ailevi problemleri hasebiyle dinlenmek istedi. “O Ses Türkiye” yarışması jüriliğini kendisinin isteğiyle bıraktı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir