Google Adwords İle Potansiyel Müşterilere Ulaşmak

  • Mustafa
  • 3 Months ago
  • 0

Günümüzün belki de en çok kazandıran reklam yöntemlerinden bir tanesi de Google Adwords olmaktadır. Kullanıcıların hizmetine Google tarafından sunulan Google Adwords ile firmalar; potansiyel müşterilerine ulaşmak, marka bilinilirliğini artırmak, rakiplerine fark atmak, web sitesi trafiklerini ve satışlarını artırmayı hedeflemektedirler. Tabi tüm bu hedef ve amaçların her birisi için farklı farklı reklamlar çekmeniz ve hedef kitlenize en uygun kanallardan iletmeniz gerekmektedir.

Günümüz insanlarının vakitlerinin birçoğunu sosyal medya ortamlarında ve internette geçirdiğini düşünürsek, Google Adwords reklamları bu firmalar için bulunabilecek en doğru kanallardan bir tanesi olmaktadır. Çünkü buradan yapacağınız reklamlarınızı dünyanın hemen her yerinde bulunan hedef kitlenize en kısa sürede ve en hızlı şekilde ulaştırabilmektesiniz. Böylece doru hedeflemeler ve doğru reklamlarla potansiyel müşteri sayınızı artırabileceğiniz gibi karınızı da katlayacaksınız. Günümüzde özellikle birçok markanın kullandığı Google Adwords reklam kampanyalarından bir tanesi de arama ağı reklamları olmaktadır.

Bu arama ağı reklamları ile şirketler endi kullanıcılarının ulaşmak istediği ürünlerde kendi ürünlerini ulaştırmaya çalışmak istemektedirler. Günümüzde birçok kullanıcı satın almak istediği ürünü arama motorlarında arayarak almak istemektedirler. İşte tam da bu noktada birçok şirket ve firma Google Adwords reklamları sayesinde bu kişilere ulaşarak kendilerine potansiyel müşteri yapmayı hedeflerler. Şirketlerin potansiyel müşteri olarak tanımladığı müşteri, ürün ya da hizmeti satın almaya hazır bulunan müşteri demektir. Çünkü bu tarz müşteriler kendilerine uygun olan ve aradıkları ürünü uygun fiyattan buldukları anda almak isterler.

Google Adwords Reklam Çeşitleri

Şimdi sizlere Google Adwords ile verebileceğiniz reklam çeşitlerinden bahsetmek istiyoruz. Bu yazımızda Google Adwords reklam türleri hakkında hemen her aradığınızı bulabileceksiniz.

1-) Yalnızca Arama Ağı

İlk olarak sizlere Google Adwords reklam çeşitleri arsında yer alan arama ağı kampanyasından bahsedelim. Eğer reklamınızı arama ağı kampanyası üzerinden verirseniz, reklamlarınızın hepsi Google arama ağının bütün sitelerinde görünebilir olmaktadır. Bu reklam türünde kullanıcıların aradığı ürünleri bulabilmesi için anahtar kelimelerden faydalanılmaktadır. Genel olarak bu reklam tarzı, ilgili hizmet ya da ürünleri aradıkları sırada müşteriler ile kontak kurmak isteyen reklam verenler için çok daha uygun olmaktadır.

2-) Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı

Eğer sadece görüntülü reklam ağını tercih ederseniz, vermiş olduğunuz reklamlarınız Google görüntülü reklam ağında görüntülenir. Bu reklam türü ise daha çok vermiş olduğunuz reklamlarınızı reklamınızla ilgili web sitelerine ve diğer You Tube ve mobil uygulamalar gibi erişim yerlerine eşleştirerek çalışmaktadır. GoogleAdwods reklam çeşitleri içerisinde yer alan bu reklam türü ise daha çok; işletmeleri ile ilgili hedef kitlede bilinç oluşturmak isteyen reklam verenler için uygun olmaktadır.

3-) Arama Ağı ve Görüntülü Arama Seçeneği Birlikte

İlk iki reklam türünün adeta birleşimi olan bu reklam türünde; reklamlarınız görüntülü reklam ağı yerleşim yerleri ile Google arama ağının arama sonuçları sayfasında görünmektedir. Bu reklam kampanyası sayesinde reklamlarınız her iki ağda da paylaşılmakta ve kullanıcılar ile buluşturulmaktadır. Bu yöntem herhangi bir ürün ya da hizmet arayan kullanıcılara sizin ürünlerinizin daha hızlı ulaşmasını sağlamaktadır. Böylece kullanıcılar sizin ürünlerinize hem akıllı arama da em de alakalı yerleşim yerlerinde ulaşabileceklerdir.

4-) Video Reklamlar

Eğer isterseniz sizde Google Adwords reklam çeşitleri arasında yer alan bu video kampanya türü ile Google görüntülü reklam ağında ve You Tube gibi sitelerde reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Düşünün ki bir restoran açtınız ve oldukça hızlı bir şekilde bilinirliğinizi artırmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken en doğru seçenek, restoran ya da restorana yakın seçenekleri arayan kişilere kendinizi ulaştıracak bir videolu reklam kampanyası düzenlemek olmalıdır.

5-) Alışveriş Reklamları

Oldukça kullanışlı ola alışveriş reklamları sayesinde sizde ürünlerinizi ya da hizmet vermek istediğiniz lan ile ilgili reklamınızı web genelinde yani Google arama sonuçlarında görebileceksiniz. Bunun yanında yine You Tube gibi arama ortağı sitelerde de görmeniz mümkün olmaktadır.

6-) Evrensel Uygulama Kampanyası

Eğer reklamlarınızı Google Adwords reklam çeşitleri arasında yer alan ve en önemlilerinden olan Evrensel uygulama kampanyası ile yayınlarsanız, arama ağlarında, görüntülü arama ağlarında ve You Tube genelinde kolayca görebilirsiniz. Her tür teklif ve reklamlarınız uygulamanız için en fazla indirim hakkına sahip olacak şekilde otomatik olarak düzenlenmektedir. Bu alanda reklam vermek için yapmanız gereken tek şey, başlangıç bütçe ve teklifi ile birlikte reklamlarınızın coğrafi bölgeleri ile dillerini belirlemek olacaktır.
Teknolojinin imkanları ile birlikte artık bu alanda sizlere en iyi şekilde hizmet sunan 618media.com sayesinde, kolaylıkla sosyal medya çözümlerini elde edebilir ve böylelikle facebook, youtube, İnstagram reklamları gibi bir çok reklam işlerinizi de profesyonel olarak hallederek firmanızı çok daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir