Fenomen Dizi Arka Sokaklar, Adalet Bakanlığı ile İşbirliği Yapıyor

  • 3 Months ago
  • 0

Kanal D’nin yapımı Erler Film’in, yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği, yönetmenliğini Orhan Oğuz’un yaptığı, senaryosunu ise Ahmet Yurdakul, ozan Yurdakul, Sinan Yurdakul’un kaleme aldığı efsane dizisi “Arka Sokaklar”, arabulucu oluyor.

ADALETİN müspet UYGULAMALARI SENARYOYA DAHİL EDİLDİ

hak Bakanlığı’nca yasama geçirilen, mahkemelerin iş yükünü azaltan ek çözüm yollarından arabuluculuk, Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden art Sokaklar’da anlatılacak.

hak Bakanlığı, yargının iş yükünü azaltan, uyuşmazlıkların mahkemelere taşınmadan çözüme kavuşturulmasını planlayan arabuluculuğun etkinliğinin artırılmasına, kamuoyuna anlatılmasına baz alinarak girişimlerde de bulundu. Yapılan görüşmelerin derhal peşinden adaletin müspet uygulamaları art Sokaklar’ın senaryosuna dahil edildi.

RIZA BABA VE EKİBİNİ SEVİNDİRECEK

art Sokaklar’ın onuncu hafta ekrana istikbal var olan tertemiz bölümünde, işçi-işveren ile ticari uyuşmazlıklarda mecburi vaziyete kazançlan arabuluculuk uygulaması ekranlara taşınacak. Türk halkının gönlünde taht kuran Rıza Baba ve ekibi, işten çıkarılan tek işçinin işvereniyle arabulucu görüşmeleri sonrasında anlaşmaya varmasını sağlayacak. Arabulucu görüşmeleri sonrasında alacaklarının tamamının ödenmesi ve tekrar işe başlaması kararlaştırılan işçiile işverenin arkadaşça yaptığı anlaşma, Rıza Baba ve ekibini de sevindirecek.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir