Ev Dekorasyonu Püf Noktaları

  • Mustafa
  • 1 month ago
  • 0

 

 

Siz de evin herhangi bir noktasında değişiklik yapacağınız zaman günlerce düşünenlerden misiniz? Eğer öyle ise, düşünmenize bir nebze katkı sağlayacak bir takım püf noktalarını sizinle paylaşmak yerinde olacaktır. Ev dekorasyonu deyince aklınıza neler geliyor? Evinizin hangi alanlarına muhteşem dokunuşlar yapmak istiyorsunuz. Maliyet sizin için önemli mi? Bu gibi sorulara yanıt verdikten sonra aslında bir miktar da olsa aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmanız mümkün olacaktır. Soru işaretleri ile çıktığınız dekorasyon yolunda pek de başarılı olabileceğinizi söyleyemeyiz. Bu sebeple önce aklınızdaki sorulara yanıt vererek eyleme geçmelisiniz. Örneğin, salonum ufak koltuk takımımı nasıl dekore edebilirim? Gibi bir soruya yanıt verirseniz bu işi en başından çözmeye başlamış olursunuz.

 

Küçük salonlar için genel olarak tercih edilen koltuklar L tipi koltuklar, duvarla özdeşleşmiş dekoratif sedirler veyahut küçük boyutlara sahip olan koltuk takımları olmaktadır. Ev dekorasyonu fikirleri arasında son yıllarda da özellikle sıklıkla uygulamada olan duvarla özdeşleşmiş sedirler hem alandan tasarruf etmenizi hem de küçük salonunuzu daha büyük göstermenizi sağlayacaktır. Bu sayede hem geniş bir oturma alanına sahip olacaksınız hem de misafirleriniz ferah alanlarda konuk edebileceksiniz. Bu tip sedirler kullanacaksanız açık renk tonlarındaki kumaşlarla kaplamayı tercih etmeniz odanızı daha büyük gösterecektir. Ayrıca cam önüne gelen kısımlarda tül seçiminiz odayı karartmayacak niteliklere sahip beyaz renkte olmalıdır. Yine alandan tasarruf sağlamak amacı ile salonunuzda TV kullanacaksanız TV ünitesi yerine duvara monte tercihinde bulunmalısınız. Ayrıca küçük salonlara devasa büyüklükte TV montajı yapmamalısınız. TV ünitesiz yapamam diyorsanız da en doğru seçim TV yanına ve üzerine monte edilebilecek dekoratif dolaplar veya niş malzemeden yapılan sabit üniteler kullanabilirsiniz.

 

Ahşap sizin için de vazgeçilmez ise ve evinizde daha nostaljik bir dekorasyon gerçekleştirecekseniz  sizlere sunacağım bir kaç püf noktasına daha dikkat etmenizi öneririm. Ahşap dekorasyon modelleri içerisinde evinizde kullanacağınız birbirinden Orijinal ve nostaljik avize çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlerden dilediğinize sahip olabilir, kullanım alanınıza nostalji verebilirsiniz. Ahşap avizeler ile birlikte kombinleyebileceğiniz kütük parçalarından hazırlanmış olan orta ve servis sehpaları da yine tam olarak sizin zevkinizi yaşadığınız mekana yansıtmış olacaktır.

 

 

 

 

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir