Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal: Asgari Ücret Alan Oyuncularımızla Fenerbahçe ile Aynı Puanı Topladık

  • 6 Months ago
  • 0

Eskişehirspor Kulübü’nün bu erken yapılması beklenen fevkalade seçimli genel heyet toplantısında ekseriyet sağlanamadı. 799 delegeden Yalnızca 37’sinin katıldığı genel heyet toplantısı tek sonraki haftaya ertelendi. Eskişehirspor takimi Başkanı Halil Ünal, gazetecilere yaptığı izahta birlik ve beraberliğe ihtiyacın olduğunu söyledi. Ünal şöyle ayni ritimde devam etti:

“Her başarının temelinde birlik ve beraberlik yatıyor. Bu şehrin tek güç birlikteliğine ihtiyacı var. mevzu Eskişehirspor olunca müsterek aşk, müsterek sevda olmalı. O güç birlikteliği yapılabilmeli, o birlik ve beraberlik sağlanmalı. Eskişehirspor takimi ne zorlukları aşmış gelmiş. Kapandı bitti denilen noktada tekrar üç adet takım yarattı. Eskişehirspor Kulübü’nde vakit birlik günüdür. Eskişehirspor Kulübü’nün bu şehirdeki seçilmişleri, bürokratları hep birlikte tek araya geleceğiz, bu cenaze nasıl kalkıyorsa bunun benzeri kalkacak.”

“BU ÇOCUKLAR ASGARİ ÜCRETLE TOP OYNUYOR”

tasima yasağı hasebiyle sezon başından bu yana asagi yapıdaki toy futbolcularla mücadelelere çıktıklarını anlatan, bunların 5’ine hatri sayilir büyüklükte tek kulübün tasima önerininde bulunduğunu açıklama eden Ünal şöyle konuştu:

“Öyle tek kadro çıkarttık ki bu erken hepsine alıcı var. bu erken Türkiye’nin en büyük, en mühim camialarından tek tanesi var oynayan kadrodan 5 oyuncu istiyor. elbette bizim oyuncu satma benzeri tek niyetimiz yok. Küllerinden tekrar doğabilen her ıslak guruplarının en iyisinden tek kadro oluşturabilen tek şehiriz, tek camiayız. Bakın 16 nokta toplamışız. Kusura bakmayın bu erken Fenerbahçe’nin de 16 puanı var. ve bu çocuklar minimum fiyatla top oynuyor. Bu camia hatri sayilir büyüklükte camiadır. Eskişehirspor takimi yaşamalıdır. Layık olduğu yer Süper Lig. Transferi açmalıdır. Yüzde 85 imzayı topladık. Geriye yüzde 15 kaldı. Bu takım genel heyeti gerçekleştirip Antalya kampını yapacaktır.”

FENERBAHÇELİ TARAFTARLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Halil Ünal’ın bu izahlarına sarı-lacivertli taraftarlar yasamsal medyadan hatri sayilir büyüklükte reaksiyon gösterdi.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir