Ehliyet sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı?

  • 2 Years ago
  • 0
Bugün MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavının sualleri ve yanıtları yayınlandı mı heyecan ediliyor. senede beş sefer düzen eden ehliyet imtihanlarına ekstradan artık elektronik ortamda da imtihana girilebiliyor. Sürücü adayları ehliyet imtihan neticeleri ne vakit açıklanacak Sualinin Cevabını web üzerinden araştırıyor. Haberimizden ehliyet sınavı ile alakalı ayrıntılı verileri edinebilirsiniz.

Ehliyet sınavında başarılı olmak amaciyla 100 üzerinden asgari 70 nokta almak gerekiyor. Sürücü adayları puanlarını olasılık edebilmek amaciyla ehliyet imtihan suallerini ve cevaplarını heyecan ediyor. ama ehliyet imtihan sualleri ve yanıtları Daha yayınlanmadı, ani çok vakit içinde açıklama etmesi bekleniyor. imtihan neticeleri da çoklukla tek ay içinde açıklanıyor. Şuan net tek tarih belirtilmedi.

2018 EHLİYET SINAVI NE ZAMAN?

2018/MTSKS-3 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri sınavı 04 AĞUSTOS 2018 (saat 14.00)

2018/MTSKS-4 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri sınavı 20 EKİM 2018 (saat 14.00)

2018/MTSKS-5 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri sınavı 22 ARALIK 2018 (saat 14.00)

2018/MTSKS Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-Sınavı e-sınav salonu oluşturulan şehirlerde haftanın 7 bugünü yapılacaktır.

EHLİYET SINAVINI GEÇMEK İÇİN KAÇ nokta GEREKİR?

Ehliyet sınavı 100 tam nokta üzerinden değerlendirilir. Her tek mevzunun değeri, iki puandır. başka sınavlarda olduğu benzeri adayların vereceği dört yanlış cevap tek doğru yanıtı götürmez. imtihana geçmiş senelerde çıkan suallere bakılarak çalışma yapılabilir. Sınavda başarılı olanlar araç direksiyonu sınavına girmeye dogruluk kazanır. araç direksiyonu sınavında da asgari 70 nokta alan adaylar başarılı sayılırlar ve stajyer ehliyet almaya dogruluk kazanırlar.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir