DSP, Türk Siyasi Tarihinde Unutulmayacak Bir Açılış Yaptı

  • 7 Months ago
  • 0

Demokratik Sol Parti’nin (DSP) Gaziantep İl teşkilatının açılışı gülünç olaylara oyun alani/sahne oldu. Makas ve kurdele var olmayan açılışta makas adina maket bıçağı önerilirken, kurdele adina ise partili tek kadına ait şal kesildi.

31 Mart Seçimlerinin derhal peşinden evvel ziyaretini Gaziantep’e yapan genel reis Önder Aksakal, Demokratik Sol Parti’nin (DSP) tertemiz İl binasının açılışına katıldı. ama hazırlıksız yapılan açılış enteresan olaylara oyun alani/sahne oldu.

Açılış kurdelesinin bulunmaması hasebiyle derhal tek partili kadına ait ak güvercin baskılı şal, kapıya getirildi. Şalı kesmek amaciyla ise bu sefer makas arandı. Makas bulunamayınca tek parti görevlisi ise makas adina maket bıçağı ile açılışın yapılmasını önerdi.

MAKET BIÇAĞINDAN VAZGEÇİLDİ

Partili ve medya mensupları arasında gülüşmeye neden var olan maket bıçağı teklifinden ise gazetecilerin de devreye girmesiyle vazgeçildi. Kurdele kesmeden yapılmak istenen açılış, nihayet anda makas bulunmasıyla ayni ritimde devam etti. takriben 10 dakika ardindan gelen makas ile şalı kesen Aksakal, içeride medya mensupları ve partililerle hasbihal etti.

“MAKASI BULMASALARDI BENİM ŞAL GİTMEZDİ”

Şalı kesilen kadın ise yaşananlara gülerek, “Makası bulmasalardı benim şal gitmezdi” dedi. Partili kadın, “Anı kalsın bende” diyerek, iki parçaya ayrılan şalı da aldı.

AKSAKAL: DSP TÜRKİYE SİYASETİNDE AKTİF BİR GÖREV ALACAKTIR

Örgütün açılışında konuşan Aksakal, “DSP’nin 31 Mart seçimlerinden ardindan tertemiz tek seçenek takvimini Gaziantep’ten başladığını duyuru ediyorum. Önümüzdeki süreçte DSP’nin Türkiye’deki ağırlığını dahada çok hissedeceksiniz. bu erken Gaziantep’in tertemiz kent binası amaciyla burada buluştuk. 31 Mart seçimlerini DSP olarak kendisinin çalışmalarımız çerçevesinde başarılı tek seçimde sonuçlandırdığımızı düşünüyorum. Zira geçen dönemlerde DSP’in varlığının tartışıldığı tek çagi arkada bıraktık. Artık DSP ülkemiz siyasetinde etkin tek görev alacaktır” diye konuştu.

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir