Bedensel engelli kadın cinayeti şüphelisi eş ve kayınbirader tutuklandı

  • 2 Months ago
  • 0

Muratpaşa kazasi Kırcami Mahallesi’nde 1771 Sokak’taki tek katlı bağımsız evinde 10 yaşında olan erkek çocuğu Y.B. ile yaşayan bedensel Özürlü İnan B.’nin (45) öldürülmesine ait gözaltına alınan eşi M.B. ve kayınbiraderi H.B.’nin Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ofis Amirliği’ndeki ifade işlemleri tamamlandı. İki kuşkulu derhal sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

M.B.’nin ifadesinde cinayeti kardeşi H.B. ile işlediğini itiraf ettiği öğrenildi. Şüphelinin, cinayeti bedensel Özürlü kadının yaşadığı evin de içinde olduğu arsayı alabilmek amaciyla işlediklerini söylediği bildirildi. H.B.’nin ise suçlamaları onay etmediği öğrenildi.

Zanlılar tarafından kilitlendiği odadan çıkarak annesinin bıçaklandığını gören ve yardım istek eden 10 yaşında olan Y.B.’nin de ifadesinde olay gecesi evinde annesiyle tartışan amcası H.B.’yi televizyonu haneden çıkartırken gördüğünü söylediği bildirildi. minik bebek ifadesinin derhal peşinden Alanya’da yaşayan dayısına verildi.
Olayın derhal peşinden olay yeri yakınında araçta yakalanan H.B. gözaltına alınırken, kaçtığı Isparta’da yakalanan M.B. Antalya’ya getirildi. İki kuşkulu işlemlerinin derhal peşinden derhal sevk edildiği adliyede tutuklandı.

İsa Akar – Huriye rahat Vanlı
 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir