1 Mayıs’ta Taksim’de Barikatlar, Bakırköy’de Kutlama İçin Sahne Kuruldu

  • 3 Months ago
  • 0

Bakırköy’de kutlanacağı açıklanan hayat tek Mayıs çaba ve Dayanışma bugünü amaciyla Taksim’deki güvenlik önlemleri sürerken, Cumhuriyet Anıtı ve alan çevresi barikatla çevrildi. İstanbul Valiliği’nin kararının derhal peşinden taksim mahallesi ve etrafında barikatlarla güvenlik tedbiri alındı. Cumhuriyet Anıtı ile Meydanın çevresi polisin aldığı güvenlik önlemiyle kapatıldı. özellikle alana çıkacak yolları kapatma çalışmalarına ayni ritimde devam ederken, erken saatlerinde yolların Tamamiyle kapatılacağı belirtildi. vakit boyu yolcu Parkı, taksim mahallesi Cumhuriyet Anıtı, İstiklal Caddesi ile alana giriş çıkışların olacağı yollar barikatlarla kapatılacak.

BAKIRKÖY’DE HAZIRLIKLAR YAPILDI

tek Mayıs çaba ve Dayanışma bugünü kutlamaları döneminden evvel Bakırköy’de tedbirler ve hazırlıklar gece de ayni ritimde devam etti. Bakırköy sektör Alanı’na çıkan yollara gündüz kazançlan zabita bariyerleri gece saatlerinde tek tek yerleştirildi. Kutlamalarının yapılacağı Bakırköy sektör Alanı’na oyun alani/sahne kurulumu yapılırken, etkinliğin yapılacağı yere çıkan yollarda ise güvenlik önlemleri hasebiyle alan ve etrafına zabita bariyerleri konuldu.

TAKSİM’DE BARİKATLAR

İstanbul Valiliği’nin tek Mayıs kutlamalarının Taksim’de değil Bakırköy’de yapılacağı istikametindeki kararının derhal peşinden taksim mahallesi ve etrafında alınan güvenlik önlemleri gece süresince da ayni ritimde devam etti.

Gece süresince yolcu Parkı çevresi, taksim mahallesi Cumhuriyet Anıtı önü, İstiklal Caddesi girişi bariyerlerle kapatıldı. alana giriş çıkışlar bariyerlerin aralarında bırakılan boşluklardan sağlanırken sabahın evvel ışıklarıyla birlikte taksim mahallesi Alanı ve yolcu Parkı’nın Tamamiyle boşaltılacağı öğrenildi.

İŞE GİTMEK İSTEYENLER ZORLANDI

tek Mayıs çaba ve Dayanışma bugünü hasebiyle Taksim’e çıkan yollar ve ara sokaklar bariyerlerle kapatıldı. erken işe gitmek isteyenler uzunca süre polisleri inandirma etmeye çalıştı. taksim mahallesi Meydanı’na giremeyen Bir takım vatandaşlar art dönerken bazıları ise değişik güzergahlar aradı.

taksim mahallesi Meydanı’na çıkan caddeler ve ara sokaklar zabita bariyerleriyle kapatıldı. taksim mahallesi Alanı ve etrafında çevik güç polisleri görev yerlerini aldı. Bir takım bölgelere TOMA’lar konuşlandırıldı. erken işe gitmek isteyenler zabita engeliyle karşılaştı. Vatandaşlar uzunca süre polisleri inandirma etmeye çalıştı. Bir takım vatandaşlar iş yerlerine gidemeyince evinin yolunu tuttu, bazıları ise değişik güzergahlardan iş yerlerine erişmeye çalıştı.

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATALIDI

tek Mayıs çaba ve Dayanışma bugünü Bakırköy Cumartesi milletçe Pazarı Alanı’nda gerçekleştirilecek etkinlikler nedeniyle

ve kutlamalara kapatılan taksim mahallesi Alanı etrafında Bir takım yollar trafiğe kapatıldı.

BAKIRKÖY BÖLGESİNDE TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

– İsmail Erez Bulvarı ile bu yollara çıkan bütün cadde ve sokaklar

– Olgunlar yol ile bu yollara çıkan bütün cadde ve sokaklar

– İncirli Caddesi Tunaboylu yol ile E5 arası ve bu yollara çıkan bütün cadde ve sokaklar

– Ekrem Kurt Bulvarı E5’e katılım ile Veliefendi Hipodrom anne Giriş Kapısı arası kapalı ve bağlı bütün cadde ve sokaklar

– D100 cenup Yanyol Bakırköy Cezaevi katılım ile Otomol katılım arası

– Bahçesaray yol ve bu sokağa çıkan bütün cadde ve sokaklar

ALTERNATİF GÜZERGÂHLAR

– ulu Tarla Caddesi

– İstanbul Caddesi

– Rauf Orbay Caddesi

BEYOĞLU-BEŞİKTAŞ-ŞİŞLİ BÖLGESİNDE TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

– Beyoğlu-Tarlabaşı Bulvarı

– Beyoğlu-Mete Caddesi

– Beyoğlu-Gümüşsuyu Caddesi

– Beyoğlu-Sıraselviler Caddesi

– Şişli-Halaskargazi Caddesi

– Şişli-Cumhuriyet Caddesi

– Şişli -Ortaklar Caddesi

– Şişli- Aytekin Kotil Caddesi

ALTERNATİF GÜZERGÂHLAR

– Unkapanı Köprüsü ve Perşembe Pazarı’ndan gelen akım Kasımpaşa ve Karaköy istikametine yönlendirilecek

– Kasımpaşa’dan gelen akım Tuz Ambarı Işıklardan Hasköy ve Karaköy istikametine yönlendirilecek

– Dolmabahçe Gazhane Caddesinden gelen akım Gümüşsuyu’na verilmeden Beşiktaş veyahut Karaköy istikametine yönlendirilecek.

– Şişhane’den gelen akım Kasımpaşa ve Unkapanı Köprü istikametine yönlendirilecek.

– Defterdar Yokuşu’ndan Taksime Çıkan yollar Kapanacak (Firuzağa Meydan) Akım Akarsu Yokuşu ve Taktaki Yokuşu istikametine yönlendirilecek.

– Mebusan Yokuşu Caddesi çıkış istikameti Meclis-İ Mebusan Caddesiyle kesişim noktasından kapatılarak, akım Karaköy istikametine yönlendirilecek.

– Halaskargazi Caddesi kapatılacak, ekstradan Abide-İ Hürriyet Caddesine yönlendirilecek.

– Ergenekon Caddesinden gelen akım Dolapdere Caddesine yönlendirilecek. Halaskargazi Caddesine yönlendirilmeyecek.

– Dolapdere Caddesinden gelen akım Irmak Caddesinden Kasımpaşa istikametine art çevrilecek. Yedi Kuyular istikametine yönlendirilemeyecek.

– Beytaman ışıklardan kapama yapılacak ve Şişli istikametine yönlendirilmeyecek.

– Aytekin Kotil Caddesinde kapama yapılacak, akım Şişli istikametine yönlendirilmeyip Mecidiyeköy istikametine yönlendirilecek.

– Rumeli Caddesinden gelen akım Abide-İ Hürriyet Caddesine yönlendirilecek.

– Riz Cartron Otel Önünden kapama yapılacak, akım Mete Caddesine gönderilmeyecek.

-Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş, Fatih ve Kadıköy’de başta olmak üzere kent genelinde Saat 06.00’dan bu yana güvenlik tedbirleri uygulanacak.

-Ayrıca; Osmanbey Metro İstasyonu-Taksim Metro İstasyonu-Şişhane Metro İstasyonu-Kabataş-Taksim Finüküler Hattı-Karaköy-Tünel Finüküler Hattı yolu trafiğe kapatıldı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir